Математично-мистецький круїз «Математика-мистецтво розуму, мистецтво-математика почуттів»

«Математика – мистецтво розуму,

мистецтво – математика почуттів»

 

Математика – не тільки наука, а й мистецтво, і то прекрасне мистецтво. Мистецтво краси і розуму, творчого мислення що дарує людині красу емоцій та почуттів, а це викликає інтерес до предмету та захоплення ним, робить його зрозумілим та практичним.

Відомі люди науки неодноразово замислювалися над питанням взаємозв’язку математики і мистецтва. Чи не може музика бути описаною, як математика почутті, а математика як музика розуму? Займаючись музикою, людина розвиває і тренує свої математичні здібності.

«Музичні твори – це не що інше, як чергування семи нот музики. Вони позитивно впливають на емоційний стан людини. Дане дослідження доводить, що музика допомагає вивчати математику», – сказав студент групи № 3 Володимир Захарчук.

Студент групи №3 Сергій Мельник розповів, що  світ в якому ми живемо, наповнений геометрією будинків і вулиць, творінням природи й людини. Геометричні мотиви нерідко присутні в картинах великих живописців.

Саме мистецтвознавці зазначили, що найчастіше художні полотна створюються за допомогою «золотого перерізу» та  «спіралі Архімеда».

Математика проникла і в літературу для того, щоб осягнути драматичний зміст життя логічним впорядкуванням. С. Ковалевська писала «Не можна бути математиком і не будучи водночас і поетом в душі».

Як сказав Г.Флобер «Усе більше мистецтво стає науковим, а наука художньою».

В підсумку круїзу студенти отримали відповіді на багато цікавих запитань з математики.