Локальні продукти та фудсейвінг: досвід Андрія Локачука, шеф-кухаря ресторану «Noble»

Локальна їжа і місцеві продукти – безумовний тренд для гурманів усіх поколінь, рестораторів та шеф-кухарів. Think global, think local – головне правило сучасної гастрономії. Локальні продукти – здоровіші, корисніші, дешевші, цікавіші і смачніші. Саме з таким «меседжем» завітав до нас з майстер-класом випускник коледжу, а нині шеф-кухар ресторану «Noble» Андрій Локачук.

Майстер-клас подарував студентам відділення харчових технологій масу незабутніх вражень, адже Андрій допоміг розібратися в нюансах кулінарного мистецтва, дізнатися про правильне ставлення до їжі, познайомитися з різноманітними інгредієнтами та навчитися розумітися на принципах поєднання продуктів.  Чи можна  приготувати хумус  на основі  кореня пастернака та петрушки з горіхами кеш’ю та насінням гарбуза? Чи приготувати на гарнір до молодої телячої вирізки з копченими вершками – пюре з моркви? А поєднати звичайні овочі з соусом дар-блан, як гарнір до судака? Чи приготувати альтернативний тар-тар з некондиційних частин м’яса? Наші студенти тепер уже точно знають, що «так».

Цікавими видалися новітні  техніки, зокрема коптіння вершків, навмисне припалювання моркви, задля надання особливого аромату гарніру.

Вразила розповідь про фудсейвінг. Андрій пояснив, що найчастіше люди викидають у смітник їжу, яка, на їхню думку, виглядає непривабливо, а від того і здається неїстівною. Хоча, безліч з цих продуктів ще могли знайти своє призначення на кухні. Кулінар поділився  ідеєю сублімувати практично відходи для декорування готових страв.

Побувавши в атмосфері творчості та інновацій, студенти отримали незабутній фаховий досвід та надихнулися бажанням пізнавати, творити, досягати вершин в обраній професії.

Тетяна Семенюк, викладач фахових дисциплін