Круглий стіл «Стратегічний курс України до ЄС та НАТО»

У Волинському коледжі Національного університету харчових технологій відбувся черговий круглий стіл із обговорення євроатлантичних прагнень зовнішньополітичного майбутнього України. Організував захід із назвою «Стратегічний курс України щодо набуття повноправного членства у ЄС та НАТО» викладач суспільних дисциплін Новосад Олександр Анатолійович.

Активну участь у роботі круглого столу проявили студенти 1-3 курсів відділення «Економіки та підприємництва» та відділення «Інформатики та комп’ютерної техніки», викладач фахових дисциплін Ляшко Лариса Віталіївна.

У процесі обговорення теми було розглянуто:

  • закріплені в Конституції норми про незворотність європейського і євроатлантичного курсу України;
  • конституційні завдання Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо реалізації стратегічного зовнішньополітичного курсу держави;
  • політичні міфи про ЄС та НАТО;
  • основні тенденції громадської думки населення України у червні-вересні 2019 року щодо вступу в ЄС та НАТО за даними провідних дослідницьких організацій, акредитованих Соціологічною асоціацією України (Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології, Соціологічна група «Рейтинг»);
  • роль молоді в демократичному розвитку сучасної України та забезпеченні обороноздатності нашої держави.

Ключова теза, яка об’єднала думки учасників дискусії, полягає в тому, що Українська Держава має впроваджувати власний шлях економічного та зовнішньополітичного розвитку, який би спирався на волю більшості громадян, сприяв толерантному узгодженню суспільних протиріч. Як це вже і відбувається у правовій та демократичній державі, якою є Україна.

Новосад О.А.