Математик — це той, хто вміє знаходити аналогії між твердженнями;
кращий математик — той, хто встановлює аналогії доведень;
сильніший математик — той, хто помічає аналогії теорій;
але можна собі уявити й такого, хто між аналогіями бачить аналогії.
Стефан Банах,
польський та український математик
В рамках тижня природничо-математичних дисциплін 21 березня 2019 року на відділенні загальноосвітньої підготовки відбулась конференція «Видатні математики».
Захід проведено в цікавій пізнавальній формі. Студенти групи №37 представили матеріали, які сприяли формуванню уявлення про математику як невід’ємну частину загальнолюдської культури.
Під час конференції учасники мали змогу дізнатись про видатних математиків України (М.В.Остроградського, О.М.Ляпунова, Г.Ф.Вороного, М.М.Боголюбова, М.П.Кравчука), Франції (Франсуа Вієта, Рене Декарта, Паскаля Блеза), Німеччини (Г.В.Лейбніца, К.Ф.Гаусса) та Греції (Піфагора, Архімеда, Фалеса Мілетського, Евкліда), відкрили для себе нові грані талановитих людей, спростували думку про те, що «математики – люди сухі та нецікаві».
У вчених були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи, поділити трагічну долю цілих народів, які ставали жертвами кривавих воєн і політичних переворотів. Багато визначних математиків стали зразками беззавітної відданості науці, патріотами свого народу. А.Ейнштейн писав, що «…моральні якості видатних людей мають, можливо, більше значення для даного покоління і всього ходу історії, ніж чисто інтелектуальні досягнення. Останні залежать від величі характеру значно більшою мірою, ніж прийнято вважати».
Цей захід підвищив інтерес до вивчення математики, яка є засобом виховання інтелектуала.