Інтерактивний журнал «Історія виникнення та еволюція національної гривні України»

Категорії:

Далеко не всі країни мають в обігу власні гроші, хоча наявність власної валюти для кожної країни має дуже важливе значення. Валюта дозволяє країні бути економічно незалежною на світовому ринку та забезпечує фінансову стабільність населення, яке живе в межах країни, тоді як її відсутність підтверджує слабкість економіки. Розуміючи важливість наявності власної валюти, правителі української держави завжди прагнули відокремити фінансову систему. Про те, що гривня існувала задовго до утворення незалежної України, можна переконатися в історичних літописах і музеях, де міститься багато цікавої інформації та фактів, що підтверджують існування фінансової системи.

При вивченні освітнього компонента «Історія та культура України», в форматі інтерактивного журналу (передача фото-відео-аудіовмісту), здобувачі освіти ОПП «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Маркетинг», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» Волинського фахового коледжу НУХТ, акцентували увагу на цих питаннях. Студенти детально зупинились на історії виникнення і еволюції грошової одиниці України – гривні, на процесі створення національної валюти, а також зазначили, які принципи закладені у дизайн банкнот гривні та які основні етапи становлення української державності представлені на них.

Під час занять здобувачі освіти наголошували, що починаючи з 2 по 16 вересня 1996 р відбулася грошова реформа в результаті якої національною валютою стала гривня і НБУ ввів банкноти номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 та 100 гривень. Тому, гривня – це не лише грошова одиниця, а й один із символів української державності – за більш ніж чверть століття гривня пройшла шлях «від Володимира до Володимира» – від Київського князя Володимира, який з’явився на першій одногривневій банкноті, до Володимира Вернадського, який прикрасив тисячегривневу купюру. Проте історія гривні, як грошової одиниці, набагато давніша – їй більше тисячі років, від часів Київської Русі до сьогодення. Гривня не лише платіжний засіб а й своєрідна історична пам’ять українців, адже на національних банкнотах зображені відомі історичні постаті, які зробили внесок у творення Української держави.

Підсумовуючи заняття, студенти ОПП «Облік і оподаткування», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Маркетинг», « Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» відзначили основні переваги наявності власної одиниці – гривні: економічна незалежність; управління інфляцією; наявність власної валюти позитивно впливає на фінансову стабільність і зменшує залежність держави від економічних і політичних коливань в інших країнах; політична незалежність (суверенітет).

Сірук Н.М.