Інформаційна година до Дня відповідальності людини

Інформаційну годину  до  Дня відповідальності людини та 95-ї річниці з Дня народження Богдана Гаврилишина провела заступник  директора з НВР Оксана Межова для учнів групи КВ-11.

Мета заходу: духовне, громадянське і патріотичне зростання молоді, усвідомлення  та прийняття кожною  людиною індивідуальної відповідальності на всіх рівнях, та вшанування пам’яті одного з найвідоміших українських економістів у світі Богдана Гаврилишина  

Згідно з Постановою Верховної Ради № 5286 від 16 липня 2021 року в Україні щорічно 19 жовтня на день народження Богдана Гаврилишина відзначатимуть Всеукраїнський День відповідальності людини .

19 жовтня 2021 року виповнилося 95 років з дня народження Богдана Дмитровича Гаврилишина всесвітньо відомої особистості, українця за походженням, унікальної, талановитої особистості, патріота України від народження і до останнього подиху. Доля не завжди була прихильною до Богдана Гаврилишина. Проте працьовитість , наполегливість , природні задатки допомогли простому українському хлопцеві стати всесвітньовідомим економістом та відомою особистістю світового рівня. Богдан Гаврилишин  очолював Міжнародний інститут менеджменту в Женеві, працював на світовому рівні як член Римського клуб, був співзасновником Світового економічного форуму в Давосі, засновником і президентом Фонду Богдана  Гаврилишина, іноземним  членом  Національної  академії  наук України. У 1992 році удостоєний звання  заслужений діяч  науки і техніки України. Майже 30 років Богдан Гаврилишин працював у Міжнародному інституті менеджменту у м. Женеві, де обіймав посади  директора з навчання (1960-1968 роки), директора Інституту (1968-1986 роки), почесного науковця (1986-1989 роки). Викладав економічні дисципліни: економічний розвиток, керівництво міжнародними операціями, світове бізнесове середовище, управління державами. У 1999 році Богдан Гаврилишин  заснував Міжнародний інститут менеджменту в місті Києві. Був радником першого президента України, чотирьох голів Верховної Ради  та трьох прем’єр –міністрів.

У 2010 році Богдан Гаврилишин заснував Благодійний Фонд «Богдан Гаврилишин», що ставив за мету підготувати нове покоління молодих українців, критично мислячих людей, які вивчивши особливості розвитку найкращих країн світу, змінять Україну. Працюючи над підвищенням власного професійного рівня за межами України, будучи всесвітньовідомою особистістю, Богдан Дмитрович Гаврилишин все життя в душі залишався українцем. «Проживши три чверті свого життя  поза межами  України, я завжди і всюди представлявся: «Богдан Гаврилишин, українець» .

Богдан Гаврилишин є автором книг “Залишаюсь українцем”, “Дороговказами в майбутнє. До ефективних суспільств”.

У 2014 році під час Революції гідності Богдан Гаврилишин створив документ – «Декларацію відповідальності людини, що складається  з 15 пунктів – це 15 кроків відповідальної людини, від особистої відповідальності до  відповідальності  на рівні країни і світу. Розвивати громадянське суспільство, будувати сильну і незалежну країну може кожен громадянин. Для цього потрібна наполеглива праця над власним самоудосконаленням, повага до ближніх, збереження сімейних цінностей, любов і бережливе ставлення до природи, прагнення зберегти  культурні надбання своєї  країни та світу.

«Декларація відповідальності людини».

1. Говори правду, будь чесним, дій згідно з моральними та етичними принципами.

2. Підтримуй своє здоров’я в якнайкращому стані, щоб не обтяжувати суспільство витратами на твоє лікування.

3. Вчися, розвивай свої таланти, здібності, навички протягом усього життя, щоб бути корисною частиною суспільства.

4. Стався до інших так, як би ти хотів, щоб ставились до тебе.

5. Будь вільною людиною, тобто будь сам суддею того, що є правда, а що − ні, що є добре, а що − зле. Водночас продовжуй випробовувати свій розсудок, щоб впевнитись, що він відповідає моральним та етичним принципам.

6. Прагни до гармонії між особистим, професійним та соціальним життям, будучи частиною громади.

7. У прагненні реалізації своїх прав не обмежуй прав інших членів суспільства.

8. Вирішуй якнайбільше проблем та питань на індивідуальному, сімейному, громадському рівнях, щоб полегшити тягар та зменшити витрати на управління.

9. Обов’язки людини до сім’ї:

  • бережи культурну спадщину своїх предків;
  • стався до батьків із любов’ю та повагою, за потреби допомагай їм;
  • стався до братів та сестер, як до найкращих друзів.

10. Батьків до дітей:

  • люби своїх дітей, виховуй у них етичні та моральні цінності;
  • сприяй їхній освіті та розвитку їхніх талантів й особистостей, виховуй їх як вільних людей.

11. До суспільства:

  • допомагай суспільству бути ефективним у наданні таких послуг, як початкова освіта, охорона здоров’я, соціальні послуги;
  • сприяй добробуту всіх членів суспільства;
  • зберігаючи свою ідентичність, будь свідомою частиною всієї світової спільноти.

12. До довкілля:

  • економно та розумно використовуй усі ресурси, уникай забруднення біосфери;
  • допомагай зберегти біологічне та зоологічне різноманіття.

13. До країни:

  • будь законослухняним;
  • допомагай своїй країні в рамках власних можливостей підтримувати пріоритет загального блага: повної політичної свободи, адекватного рівня економічного добробуту для всього населення, соціальної справедливості, здорового довкілля.

14. До майбутніх поколінь:

  • залиш навколишнє середовище в кращому стані, ніж отримав: зі збільшеним культурним спадком, цінностями, щоб уможливити майбутні покоління бути більш ефективними в політичній, економічній, соціальній, культурній сферах суспільства.

15. До світу:

  • будь толерантним та стався з повагою до всіх рас, етнічних груп, релігій, мов, звичаїв;
  • вивчай різні мови та хоча б базові речі про інші цивілізації;
  • сприяй розумінню різних культур, їхніх цінностей для мирної співпраці та чесної торгівлі. 

Заступник директора з НВР О. Межова