ІІІ Міжнародний шаховий фестиваль

1_cr19 лютого у Волинському коледжі НУХТ відбулося відкриття ІІІ Міжнародного шахового фестивалю, присвяченого пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Взяти участь у фестивалі прибули гості-спортсмени з Польщі, Азербайджану, Чехії, Угорщини, Росії, Молдови, Білорусі та шахісти з усіх областей України. Захід проводиться з метою популяризації шахів, налагодження дружніх відносин між шахістами різних регіонів України та сусідніх країн, вдосконалення спортивної майстерності, визначення переможців та призерів змагань.

Головним спонсором та організатором фестивалю виступає фірма «Цунамі» та Волинська шахова федерація, президентом якої є Володимир Вдовенко. Підтримали цю ініціативу та долучилися до організації Луцька міська та Волинська обласна ради, Волинський коледж Національного університету харчових технологій.

Відкриття фестивалю розпочали виконанням Державного Гімну України та вшануванням Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

До присутніх з вітальними словами звернулися президент Волинської шахової федерації Володимир Вдовенко, заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця, директор Волинського коледжу НУХТ Ігор Корчук. Зокрема, у своєму виступі керівник закладу наголосив, що проведення шахового фестивалю у стінах коледжу не є випадковим. Адже більш як 400 років тому, тут вирувало шахове життя. У Луцькому колегіумі шахове мистецтво постійно удосконалювалося, збагачувалося новими відкриттями. Як зазначають історики, шаховій грі у тогочасному колегіумі надавали особливі умови та переваги, популяризували серед населення.

До програми ІІІ Міжнародного шахового фестивалю входять турніри з блискавичних (19 лютого) та швидких (20-21 лютого) шахів. У бліц-турнірі змагатимуться більш ніж 250 шахістів, серед яких 9 гросмейстерів. У змаганнях зі швидких шахів зустрінуться близько 300 гравців, у тому числі 11 гросмейстерів.