Гостина у Чарторийських

Категорії:

Наша Україна – самобутня держава, яка славиться неповторною культурою, творчістю, народними традиціями та гостинністю. Традиції приготування кулінарних шедеврів переходять із покоління в покоління, від батьків до дітей, онуків, правнуків. Адже українська кухня – це така ж культурна спадщина нашого народу, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток, яким можна і варто пишатися, який не слід забувати.

Волинська земля теж з давніх-давен славиться своєю щирою шанобливістю та гостинністю, традиції якої успадкувалися від предків, коріння яких сягає в середньовічний Лучеськ. Волинські кулінарні традиції створювались протягом багатьох віків, тому  певною мірою відбивають не тільки історичний розвиток українського народу, а і його звичаї, традиції та культуру.

Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій сьогодні популяризує волинську кухню, адже є продовжувачем традицій Луцького колегіуму та має прекрасні локації для презентацій автентичних страв середньовічної історії Волині, відновлює звичаї та традиції знатних родів, зокрема Чарторийських.

Напередодні Дня працівників харчової промисловості відбулася гостина у родині Чарторийських. У меню були представлені етнічні страви ХVII століття, зокрема: щука по-старопольськи, карасі в сметані, дика качка з печі, квасок, пизи картопляні.

Під час вечері на стіл подавали декілька видів страв, приготованих з м’яса. Всі страви готувалися з великою кількістю східних прянощів, які стали доступними європейцям в  XVI ст. Чільне місце в раціоні князів займали страви з риби. Протягом 150 днів релігійних постів риба ставала головною їжею людини. На десерт подавалися джур з брусничним варенням, сирник з гарбузою, пиріжки з бобовими і сушеною чорницею. Як і раніше, звичними напоями на банкетах залишалося виноградне вино та сік березовий квасний.

Урочистий обід у заможного європейця справив би велике враження на нашого сучасника, тому запрошуємо долучитися до цього дійства разом з нами  та поринути в атмосферу середньовіччя.

Іщик Т.В., Сус Ю.В., Казнадзей О.В., Лапчук Я.О., Сірук Н.М.