Формування та розвиток фахових компетентностей здобувачів освіти ОПП Інженерія програмного забезпечення та Комп’ютерна інженерія відбувається, в тому числі, шляхом регулярного залучення гостьових лекторів для проведення занять. Проведення гостьових лекцій є потужним засобом стимулювання пізнавальної активності та підвищення їхньої мотивації до навчання.
23 квітня відбулась гостьова лекція Тетяни Гришанович, завідувачки кафедри комп’ютерних наук та кібербезпеки Волинського національного університету ім. Лесі Українки, кандидата фізико-математичних наук, фахівчині із складності алгоритмів, структур даних, теорії графів. Лекція була проведена для здобувачів освіти ОПП Інженерія програмного забезпечення та Комп’ютерна інженерія в рамках освітнього компонента “Алгоритми та структури даних” та присвячена бінарним (двійковим) деревам. Бінарне дерево – це структура даних, яка використовується для організації та зберігання даних. Бінарні дерева можна застосовувати для ефективного пошуку та сортування даних, для зберігання ієрархічних даних, таких як файлова система комп’ютера або організаційна структура компанії, представлення та обчислення математичних виразів, для стиснення даних, таких як текст або зображення. У своїй лекції Тетяна Гришанович зупинилась на особливостях реалізації бінарних дерев та основних алгоритмах обходу та пошуку.
Лекція була спрямована на забезпечення спеціальних (фахових) компетентностей, зокрема здатність алгоритмічно та логічно мислити, здатність застосовувати теоретичні та емпіричні знання для розроблення, тестування, впровадження та супроводу програмного забезпечення, та досягнення результатів навчання, таких як застосовувати спеціалізовані емпіричні та теоретичні знання у сфері інженерії програмного забезпечення, обирати та застосовувати ефективні методи оптимізації алгоритмів
Дякуємо Тетяні Олександрівні за змістовне та цікаве заняття, та сподіваємось на продовження співпраці!
Олександр Ройко