Електронна демократія та відкрите врядування: можливості та перспективи

Категорії:

Із 8 до 12 травня за ініціативи Керівного комітету міжнародної ініціативи «Партнерство “Відкритий Уряд”» у багатьох державах світу проходять заходи з обговорення завдань доступу до інформації та використання сучасних інформаційно-комунікаційних технологій у сучасному житті. Україна багато років є активним  учасником цього процесу.

У рамках Тижня відкритого уряду викладач суспільних дисциплін Олександр Новосад організував круглий стіл «Електронна демократія та відкрите врядування: можливості та перспективи». Подискутувати зібралися представники різних груп та відділень коледжу.

З поняттям та можливостями електронної демократії присутніх ознайомила Іванна Хомич. На специфіці здійснення електронних державних послуг акцентувала свій виступ України Оксана Голянська.

Антон Сичук ознайомив учасників круглого столу із ключовими інструментами електронної демократії. А Юрій Струбіцький розповів про державні портали цифрових послуг в Україні.

Загальна дискусія пройшла у процесі обговорення таких питань:

1. Україна у цифровому інформаційному просторі.

2. Прямі та непрямі форми електронної демократії (е-голосування, е-участь,  е-урядування, демократія з відкритим кодом).

3. Виклики для електронної демократії в умовах війни та терористичних загроз.

4. Перспективи розвитку електронної демократії в Україні.

5. Участь молоді у процесах  електронної демократії та відкритого врядування в Україні.

Також викладач Олександр Новосад поінформував про ряд діючих громадських ініціатив, спрямованих на розвиток електронної демократії та відкритого врядування в Україні.

Олександр Новосад