Духовенство – як важлива складова Луцького братства

Категорії: ,

1_crСьогодні, 19 жовтня, студенти групи № 17 «Розробка програмного забезпечення» та групи № 18/18А «Туристичне обслуговування», викладач польської мови Ганна Каращук та викладач історії Ігор Онісімов взяли участь в історичній годині з циклу науково-просвітницьких заходів, присвячених 400-літньому ювілею Луцького Хрестовоздвиженського братства.

Захід відбувся у Музеї історії Луцького братства. Старовинне приміщення колишнього братського монастиря, автентична інтер’єрна кладка, оригінальні церковні предмети, портрети найвідоміших діячів братства – все це якнайкраще передавало тему історичної години. А цього разу розмова була про важливу складову Луцького братського союзу – духовенство. Провідний науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею, завідувач Музею історії Луцького братства Олена Бірюліна на початку лекції нагадала студентам історію виникнення Луцького братства, яке було головним осередком українського православного, культурно-освітнього та національного життя на території Волині. Щоб забезпечити повноцінну діяльність своїх громад, братчики будують школи, утримують медичні заклади, притулки для знедолених, друкують книжки, збирають бібліотеки.

Цікаво й компетентно було розказано студентам про роль православної церкви у державотворчих процесах. Олена Бірюліна провела паралелі між діяльністю тогочасної і сучасної інституцій церков. Адже і сьогодні в Україні церква має великий вплив на цивілізаційний вибір нашої нації. Відзначаючи роль духовенства в історії, не можна було не розказати про дві масштабні фігури того часу: інтелектуала, Луцького єпископа Афанасія Пузину та братського ігумена, видатного іконописця Йова Кондзелевича. На прикладі цих особистостей, молодь побачила, що потрібно не боятися брати на себе відповідальність, а також щоденно працювати, щоб навести лад у державі й розбудовувати свою країну у дусі найкращих українських традицій.

На завершення студентам було запропоновано пограти у призабуті барокові літературні забави – складання анаграм та розгадування криптограм.