Дні документального кіно про права людини

14910544_1430289473648221_304031732145860610_n_crУ Волинському коледжі Національного університету харчових технологій проходить щорічний мандрівний фестиваль документального кіно з прав людини «Docudays UA». Організацію заходів у ВоК НУХТ координує викладач суспільних дисциплін Олександр Новосад. Регіональним партнером кінофестивалю у Волинській області є ВОГО «Волинський прес-клуб».

Першого дня студенти нашого коледжу мали змогу переглянути фільми з серії «Енциклопедія Майдану»: «Євромайдан SOS» та «Канцелярська сотня».
Спогади учасників Революції Гідності про те, як з допомогою зусиль громадських активістів вдалося налагодити допомогу людям, права яких порушувалися через участь в акціях протесту.

А от проект «Канцелярська сотня» особливо сподобався студентам відділення інформатики та комп’ютерної техніки, адже показує як з допомогою знання програм обробки даних та комп’ютерного моделювання і зусиль тисяч волонтерів вдалося відновити частину архіву колишнього режиму, де містяться докази злочинів проти власного народу.

Наступного дня програма фестивалю була зосереджена на індивідуальних життєвих долях. Студенти переглянули та обговорили з організаторами фільми «Пісня бійця», «Остап» та «Люди, які прийшли до влади». Тематика фільмів стосується неоголошеної війни на Сході України, коли незважаючи на героїчну боротьбу люди знаходять час спілкуватися з рідними людьми.

Цього тижня кіноперегляди продовжаться: студенти відділення готельно-туристичного обслуговування переглянуть стрічки: «Кінець світу» (про іноземну службу міської психологічної допомоги) та «Заробітчанський шлях», в якій показано паломництво українських заробітчан до Зарваниці та бажання возз’єднатися зі своїми родинами.