День Європи в онлайн-форматі

Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. У всіх містах та містечках завжди проводилася низка культурно-масових та спортивних заходів, лекцій, книжкових виставок, конкурсів, відкривалися «Європейські містечка». Проте цьогоріч через пандемію та карантинні обмеження святкування в Україні відбуваються в онлайн-форматі.

Так керівник та студенти, члени Євроклубу нашого коледжу, взяли участь у двох онлай-уроках, підготовлених у межах проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні», які відбулися 18 та 20 травня.

На уроці під назвою «Права людини – основа європейських цінностей» учасники дізнались про інклюзію в освіті, як вона має реалізуватися, та навчилися краще захищати свої права. Спікер уроку наголосила, що інклюзивна освіта – це освітня технологія, яка передбачає навчання й виховання дітей з особливими потребами в навчальному закладі, де створені відповідні умови для забезпечення максимальної ефективності освітнього процесу. Вона виключає будь-яку дискримінацію учасників навчання, але в той же час створює відповідні умови для отримання якісної освіти для таких дітей, які можуть повноцінно навчатися, а їхні відмінні особливості гідні поваги та є джерелом навчального досвіду для усіх учасників освітнього процесу.

На уроці під назвою «Простір толерантності: на шляху до європейських цінностей» дізналися, що ж означає бути толерантним, як сприймати думки, поведінку, форми самовираження та спосіб життя інших людей без агресії. Отже, толерантність передбачає не просто поступки або поблажливість до інших релігійних, гендерних або національних ознак людей, але, насамперед, визнання кожного індивіда як рівної за правами і свободами людини, тобто толерантність вимагає активної громадянської позиції стосовно захисту права кожного на свою культурну особливість. Оскільки в якості європейської цінності визнається свобода всіх індивідів як право на самовизначення цілей та цінностей життя, то базовою цінністю європейців є саме толерантність.

Нагадаємо, що День Європи святкується вже 35 років! Рішення про його відзначення прийнято в 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані. Пізніше до святкування Дня Європи долучилися держави-кандидати на вступ до ЄС.

Україна також приєдналася до святкування Дня Європи, що символізує важливість європейської самоідентифікації, причетності до спільних цінностей, історії, культури та курсу на європейську інтеграцію.

Керівник Євроклубу: О.М. Харковська