Чим сьогодні живе відділення туризму й готельно-ресторанної справи

Декілька років поспіль українська система освіти приймає серйозні виклики, які змінюють форми й способи навчання здобувачів. Так, COVID-19 пришвидшив модернізацію освітнього процесу, стимулював активне впровадження дієвих технологій дистанційного навчання. Але найбільший виклик заклади освіти прийняли саме зараз, в умовах війни, коли гостро постало питання повноцінного функціонування й продовження освітнього процесу. Складні умови вимагають нестандартних рішень, нових підходів і найбільше – невтомної праці на результат.

З початком війни після вимушених двотижневих канікул викладачі й студенти відділення туризму й готельно-ресторанної справи Волинського фахового коледжу НУХТ продовжили навчання в дистанційному форматі з використанням сучасної освітньої платформи Moodle. Окрім того, із загальноосвітніх і профільних дисциплін заняття проводяться онлайн із використанням програми Zoom, що дозволяє студентам і викладач налагодити ефективну освітню комунікацію.

У нашому коледжі пріоритетним напрямком підготовки молодих фахівців визначено знання іноземних мов і налагодження співпраці з міжнародними партнерами. Цей освітній вектор залишається незмінним, тому посилену увагу в умовах дистанційного навчання приділено заняттям з англійської та польської мов. У Zoom також проводяться виховні години і зустрічі з батьками здобувачів освіти. Така взаємодія на відстані в сучасних умовах є вкрай важливою.

Навчальний процес органічно доповнився активною волонтерською діяльністю, організованою викладачами й студентами коледжу. У нашому гуртожитку підготували необхідні умови для життя вимушених переселенців, майстри виробничого навчання готували для них смачні обіди та неодноразово брали участь у благодійних заходах, зокрема до Великодня, підтримуючи таким чином Збройні сили України.

Людям, які постраждали від російської збройної агресії, надали не тільки матеріальну, але й психологічну підтримку. Викладачі відділення туризму й готельно-ресторанної справи організували цікаві ознайомчі екскурсії Луцьком і Волинню, які допомогли новим мешканцям відчути себе частинкою нашої згуртованої волинської родини, покращити емоційний стан і вселити віру в добро й перемогу.

Також проводилися екоакції з упорядкування території довкола коледжу й у Старому місті, до яких долучилися всі небайдужі й мали змогу разом покращити рідний Луцьк, зробити його затишним і гостинним.

Невтомною працею й вірою в краще ми наближаємо перемогу України у війні проти агресора. Наближаємо її щодня своїми маленькими-великими перемогами, адже активне й творче життя на відділенні триває, про що свідчать здобутки наших студентів і викладачів у конкурсах і різноманітних змаганнях.