Війна вчить патріотизму, і не тільки війна. З початку повномасштабного вторгнення росії на територію нашої держави, тисячі молодих людей виїхали за кордон. Більшість з них відзначає, що поїхавши в Ірландію, Італію, Англію, Польщу, Німеччину, зрозуміли, в якій прекрасній країні жили. Це воєнне покоління росте патріотичним, бо патріотизм у них формується не через програми, а через реальних героїв, через тих людей, які справді борються за мирне небо, за те, щоб Україна існувала. Це покоління буде виростати патріотами, тому що воно бачить, як любов до країни проявляється в діях людей, які пішли на фронт, виборюючи нашу незалежність. Адже з-поміж засадничих цінностей – єдиної й унікальної для кожної країни – для України ключовою є свобода, яку відносять до цінностей змін. Вона формується століттями й тисячоліттями, передається з покоління в покоління, розвивається і водночас не зазнає радикальних змін, дає змогу країні пережити кризи.
Ми напевно не знаємо, як і коли завершиться відбиття російської агресії, але вже напевно можемо сказати, що героїчна оборона обложеного Маріуполя, евакуація звідти мирних жителів, надзвичайний героїзм і стійкість захисників заводу-фортеці «Азовсталь» – це одна з найславетніших і водночас найтрагічніших сторінок цієї війни.
25 травня 2023 року у Волинському фаховому коледжі НУХТ відбулась літературно-історична композиція «Коли життя б’ється як кришталь – згадай Азовсталь», присвячена героям, міцнішим за сталь. Такі заходи дають можливість здобувачам освіти зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності та досягнення суспільства на основі розуміння історії нашої України.
Студенти спеціальності «Харчові технології» Галазюк П., Микитюк Л., Сцьольна С., Матвійчук Д. (групи ХТ 11, ХТ 22) віршами-посвятами подякували українським воїнам за їх любов до свободи та України. «Загалом найважливіше – це життя. А якщо вже є життя, то в ньому найважливішою є свобода. А потім життя віддають за свободу. І тоді вже не зрозуміло, що з цих двох найважливіше», – розмірковував Марек Едельман. Це нібито про українське сьогодення, відлуння якого чує увесь світ.
Наталія Сірук, Ольга Ройко, Оксана Малиновська