Зустріч із шевченкознавцем Русланом Теліпським

Категорії:

Шевченко поза часом і простором, він завжди актуальний. Так стверджує Руслан Теліпський – шевченкознавець, український громадський діяч, країнознавець, мандрівник, фотограф-монументаліст, пам’яткознавець, волонтер.

Напередодні 210 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка, у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва здобувачі освіти груп ІПЗ-11, КІ-11 зустрілися з паном Русланом, який протягом багатьох років досліджує творчість Кобзаря і монументальні споруди, встановлені на його честь.

Усі з цікавістю слухали розповідть країнознавця про його захоплення Шевченком у підлітковому віці. Ще до того як це стало покликанням: мав три найбільших захоплення – творчість Шевченка, фотографія і туризм. Буваючи в різних містах і селах, неодмінно відвідував пам’ятники Кобзареві й фотографував їх. З часом ці три захоплення набрали конкретики, з 1990-х рр. самодостатньою метою його подорожей стали Шевченкові монументи, погруддя та меморіальні таблиці, найвідоміші з них можна було побачити на презентації, яка транслювалася на екрані.

Об’їздив усю Україну й побував у понад 60 країнах світу. За 20 років свого покликання віднайшов і зафіксував на камеру понад 1750 пам’ятників Кобзареві у 53 державах на п’яти континентах.

Зустріч проходила у невимушеній атмосфері: здобувачі освіти ставили запитання, що стосувалися долі, життя Кобзаря. Усі, хто ставив запитання, отримали подарунок – листівки з монументом Т.Г. Шевченка.

Аналізуючи шлях державотворення Незалежної України крізь призму пам’ятників Шевченку, кожен, хто був присутній, мав нагоду у новому світлі уявити собі постать Кобзаря, як духовного батька нескореного українського народу.

Людмила БУРИЛО, Тетяна ГЕРАСИМЧУК, Наталія КУЗИК, Тамара МІСКОВЕЦЬ