Зліт учнівських лісництв

15 квітня на базі Волинського коледжу НУХТ розпочав свою роботу обласний зліт учнівських лісництв.

До міста Луцька з’їхалися юні екологи та лісівники, життєве кредо яких можна висловити словами Ліни Костенко: «Чому ліси мене чекають знову, На щит піднявши сонце і зорю? Я їх люблю, я знаю їхню мову. Я з ними теж мовчанням говорю».

Фойє та всі поверхи коледжу «зазеленіли» строкатими плакатами, презентованими гербаріями рослин рідного краю, чарівними солом’яними фігурками, різноманітними виробами з дерева. Розгорнута виставка з презентаціями досягнень учнівських лісництв «Майбутнє лісу у твоїх руках» дивувала фантазією та креативністю юних лісівників, які у польових умовах беруть участь у створенні лісових культур, збирають насіння основних лісоутворюючих порід, проводять боротьбу з шкідниками лісових культур, прибирають лісові масиви від сміття.

Урочисте відкриття обласного зльоту учнівських лісництв відбулося за участі заступників голів облдержадміністрації та обласної ради Сергія Кошарука, Романа Карпюка, заступника міського голови Андрія Киці, директора обласного еколого-натуралістичного центру Валентини Остапчук, головних лісівників області та районів.

Програма обласного зльоту передбачає семінари-практикуми, захист науково-дослідних робіт, навчально-пізнавальні екскурсії, презентацію роботи ДП «Волинський лісовий селекційно-насіннєвий центр» села Гаразджа Луцького району.

Такі заходи мають неоціненне значення в масштабах усієї країни, бо ж спрямовані на активізацію участі молоді в природоохоронній та дослідно-експериментальній роботі в галузі лісового господарства. Адже саме в руках цих юних лісівників – майбутнє українських лісів.