Здобувачі освіти та керівництво коледжу долучилися до акції вшанування пам’яті в’язнів Луцької тюрми

Щороку 23 травня лучани віддають шану розстріляним в’язням Луцької тюрми де загинуло понад дві тисячі людей. Здобувачі освіти та керівництво Відокремленого структурного фахового коледжу Національного університету харчових технологій долучилися до міської акції вшанування пам’яті загиблих.

Схиливши голови у хвилині мовчання, присутні пом’янули невільників Луцької в’язниці та усіх, чиє життя забрала нинішня російсько-українська війна. Священнослужителі ПЦУ на чолі із Митрополитом Луцьким і Волинським Михаїлом відслужили панахиду.

«Щороку 23 червня ця площа наповнена особливою тугою та молитвою. Ми приходимо на це місце, щоб пошанувати невинно убієнних в’язнів Луцької тюрми. У цій могилі покоїться півтисячі зібраних та ідентифікованих останків, але історія говорить, що за наказом радянської влади розстріляними на цьому місці були кілька тисяч людей. Ця пам’ять – важливий урок для усіх нас про те, що дружби з росією бути не може, а тоталітарний режим чинить лише трагедії. І знову росія прийшла до нас із війною, щоб нищити український народ. Головне – засвоїти урок, хто є нашим сусідом, і звідки нам чекати біди та нападу. Нам потрібно бути сильними, кріпитися, єднатися, любити свою землю та захищати свою Батьківщину, крім нас цього ніхто не зробить», – звернувся до присутніх Владика Михаїл.

Владика приділив велику увагу спілкуванню зі студентами коледжу про маловідомі факти історії рідного краю, зосередив увагу на ролі м. Луцька, як центру, що об’єднав європейський монархів ще з 1429 року.

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл наголосив на тому, що без знань минулого, немає майбутнього та провів паралелі методів діяльності тоталітарного радянсько – московитського режиму, як у ХХ так і в ХХІ ст.

Ця зустріч була важливою для здобувачів освіти в плані формування їх як свідомих та достойних громадян України.