Засідання обласного методичного об’єднання викладачів  безпеки життєдіяльності та цивільного захисту

,

24.04.2024 року викладачі Неля Табун, Тамара П’явка, Віктор Кондратюк взяли участь в онлайн-засіданні обласного методичного об’єднання викладачів безпеки життєдіяльності та цивільного захисту, яке проходило на базі Відокремленого структурного підрозділу “Фаховий  коледж технологій, бізнесу та права ВНУ імені Лесі Українки”. Були розглянуті та обговорені наступні питання:

  • цивільний захист як невід’ємна складова освітньої діяльності закладу в фаховій передвищій освіті із забезпечення безпеки учасників освітнього процесу у викликах сучасності;
  • організація роботи викладача БЖД зі здобувачами фахової передвищої освіти в умовах формування індивідуальної освітньої траєкторії;
  • про методи, завдання, прийоми, форми, види організації роботи зі студентською молоддю щодо створення безпечного освітнього середовища.

Розглянуто компетентності, які використовуються при вивченні освітньої компоненти «Безпека життєдіяльності»:

  1. Здатність зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії, її місце у загальній системі знань про природу, суспільство та у розвитку суспільства, техніки і технологій, використовувати різні види та форми рухової активності для активного відпочинку та ведення здорового способу життя.
  2. Здатність організовувати діяльність з урахуванням вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці.
  3. Здатність застосовувати знання у практичній ситуаціях.
  4. Здатність використовувати інформаційні та комунікаційні технології у практичній діяльності.
  5. Здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні.
  6. Здатність організовувати безпечну роботу з урахуванням вимог законодавства з охорони праці.