Заходи до Дня пам’яті жертв політичних репресій

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам’яті жертв політичних репресій. 

Великий терор –  масові репресії громадян, що здійснювались в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи уряду під керівництвом Йосипа Сталіна з метою ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти.

За період Великого терору на території УРСР, за оцінками істориків, було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів (інші заходи покарання охоплювали менше 1 %, звільнено було тільки 0,3 %).

Про ці  трагічні сторінки історії викладачі та  студенти коледжу ознайомилися у музеї «Жертв тоталітарних режимів» на прикладі життєвого шляху волинян, які постраждали від репресій. Завідувач музею Патрай Ніна Олексіївна провела тематичні екскурсії, приурочені до Дня пам’яті жертв політичних репресій,  а також ознайомила присутніх з матеріалами фотодокументальної виставки «Українська Друга світова», де вперше представлено український вимір Другої світової війни.

Викладачі і студенти коледжу взяли участь у загальноміських заходах  на Замковій площі біля пам’ятного знаку  Жертвам політичних репресій, де зібралися представники влади, громадськості, члени Волинського обласного товариства політв’язнів і репресованих, щоб  вшанувати  пам’ять політрепресованих.  Присутні висловили слова вдячності тим, хто віддав власне здоров’я і життя за те, щоб Україна була незалежною державою, а українці відчували себе господарями на своїй землі.

Патрай Н.О.