Захід «Герої не вмирають»

11 жовтня у музеї «Жертв тоталітарних режимів» коледжу проведено захід «Герої не вмирають» за участю заступника директора з НВР Оксани Межової, викладача історії Ніни Патрай та завідувача бібліотеки Лариси Медведєвої.

Мета заходу: вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у студентів і учнів.

14 жовтня український народ відзначає свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисників і захисниць Украї́ни, День Українського козацтва та 79-річницю створення Української Повстанської Армії. Свято започатковане 14 жовтня 2014 року відповідно до указу Президента України як день Захисника України. 14 липня 2021 року Верховна Рада України перейменувала свято на «День захисників і захисниць України».

У своєму виступі заступник директора з НВР Оксана Межова ознайомила присутніх із хронологією виникнення свята, навела приклади мужності і героїзму наших бійців, що обороняють східні кордони від російських агресорів, закликала присутніх на заході хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українців, які віддали своє життя за незалежну Україну, пожертвували своїм щастям заради щасливого майбутнього українців. Серед кращих синів українського народу, випускники коледжу Шульга Максим Костянтинович, Махновець Віталій Іванович, Писарук Сергій Миколайович, Горкавчук Олег Віталійович, Климюк Ігор Павлович, Єлістратов Андрій Юрійович, Пасичнюк Максим Вікторович. Вони справжні герої, які відали своє життя за Україну, їхнє життя це приклад патріотизму, відповідальності, безмежної любові до країни І саме за це їм наша людська вдячність і низький уклін.

Студенти почули зворушливі історії з життя випускників коледжу, які загинули при виконанні військового обов’язку в зоні проведення операції об’єднаних сил, переглянули цікаві фотографії з сімейного архіву випускників.

Викладач історії Ніна Патрай ознайомив студентів з історією створення УПА, етапами розгортання повстанської боротьби та особливістю чорно-червоної символіки УПА, зазначивши: «Колишні вояки УПА робили все можливе, щоб прискорити здійснення заповітної мрії нашого українського народу – здобути Україні незалежність – і ця мрія збувається в наші дні».

Особливо схвилювала присутніх поезія про героїв-захисників України, яку декламували учні групи ОБ-11.

Завідувач бібліотеки Лариса Медведєва ознайомила студентів із виставкою літератури, приуроченої до Дня захисників і захисниць Украї́ни та 79-річниці створення Української Повстанської Армії.

На завершення заходу відбулося урочисте покладання квітів до Дошки пам’яті наших випускників, кращих синів українського народу: Шульги Максима Костянтиновича, Махновця Віталія Івановича, Писарука Сергія Миколайовича, Горкавчука Олега Віталійовича, Климюка Ігоря Павловича, Єлістратова Андрія Юрійовича, Пасичнюка Максима Вікторовича.

Заступник директора з НВР О.Межова