Від рівня засвоєння історичних знань суттєво залежить загальна культура молоді, її здатність використовувати ці знання у вирішенні актуальних проблем сучасності. А тому, важливе місце у вивченні здобувачами освіти історії та культури України відіграють наочність і артефакти (продукт людської діяльності, об’єкт матеріальної культури, що містить у собі певний зміст інформації про минуле).
З метою поглиблення фахових компетентностей для студентів освітньо-професійної програми «Інженерія програмного забезпечення» було проведено екскурсію у Волинському краєзнавчому музеї. Тематика охопила новітню історію нашої держави, період 2004-2014-2022 років. Працівником музею Філонюк М. було проаналізовано боротьбу за утвердження національної самобутності народу, місце і роль студентства в революційних подіях України, лідерів сучасного політичного бомонду.
Студенти дізналися про вагому роль та здобутки Волині в формуванні суспільно-політичного життя країни, період революцій та військового наступу рф через базу артефактів музею – елементи зброї, особисті речі Героїв, плакати, картини та ікони військовослужбовців, виставку прапорів з підписами, фотодокументів, що дозволяє молоді під іншим кутом пройнятися історичними подіями. Такий формат роботи дає можливість об’єднати різні стилі навчання, сприяє співпраці між учасниками, що є важливою навичкою, як в освітньому процесі, так і в майбутній роботі, стимулює критичне мислення, що в свою чергу підвищує якість підготовки.
Наталія Сірук