Виховна година “Пам’ятаємо кожне зерня 33-го”

Категорії:

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років, а також масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2024 році цей скорботний день припадає на 23 листопада.

Трагічні події минулого нагадують нам про жахливі наслідки злочинів проти людства. Цього року, вже втретє, ми згадуємо жертв комуністичного геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України. Ці події засвідчують: жива пам’ять надзвичайно важлива. Ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – гідно вшановані.

Сьогодні росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову. Тож сучасна російсько-українська війна спрямована не тільки на те, щоб знищити незалежність Української держави, але й щоб винищити українців як самобутній народ, як націю.

Класні керівники Ніна Патрай та Віктор Кондратюк, провели історичну годину “Пам’ятаємо кожне зерня 33-го”, присвячену вшануванню пам’яті жертв Голодомору. Під час заходу учні дізналися про скорботні сторінки історії України, переглянули тематичну презентацію  й взяли участь у обговоренні, як зберігати пам’ять про ці події. Також викладачі історії Ніна Патрай та Наталія Сірук взяли участь в інформаційно-історичній онлайн-годині на тему «Як Голодомор вплинув на ідентичність українців». Захід був проведений з ініціативи НМЦ ПТО у Волинській області  та спрямований на ознайомлення з новою історичною парадигмою, яка пояснює вплив Голодомору на Україну та становлення нашої нації, а також на вшанування пам’яті тих, хто боровся і продовжує боротися за українську державність у протистоянні комуністичного, а сьогодні — путінського режиму.