19-22 грудня 2023 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Донецькій області було проведено чотириденний онлайн марафон єднання «На користь країні: професійна й волонтерська діяльність педагогів та здобувачів освіти ЗП(ПТ)О в умовах війни.
В рамках онлайн марафону керівники та педагогічні працівники закладів освіти 14-ти областей України презентували свої здобутки щодо організації та проведення благодійних заходів професійної спрямованості, ділилися власним досвідом здійснення волонтерської діяльності педагогами та здобувачами освіти.
Наш коледж представляла голова циклової випускової комісії виробництва та технологій, викладач фахових дисциплін, кандидат технічних наук, Ольга Ройко. Вона наголосила, що волонтерська та благодійна діяльність в коледжі здійснюються з 1997 року, коли коледж почав активно співпрацювати з Мальтійською службою допомоги у Волинській області. Волонтерська діяльність в нас здійснюється систематично у різних формах і не з метою піару, а тільки з метою робити добрі, корисні та важливі справи. Добро і благодійність починається з кожного з нас. Тому для нашого закладу події 24 лютого 2022 року не розпочали, як у багатьох закладах освіти, а тільки розширили напрямки та масштаби волонтерської діяльності.
Доповідач розповіла про основні напрямки волонтерської та благодійної роботи в коледжі, яка включає допомогу військовим, підтримку діток з інвалідністю, сиріт, напівсиріт, та тих, що опинилися у важких життєвих обставинах, допомогу пенсіонерам, одиноким людям, потребуючим, внутрішньо-переміщеним особам, тваринам, проведення заходів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища, збереженням культурної спадщини, історико-культурного середовища, пам’яток історії та культури, тощо. Окремим питанням доповіді було ефективність волонтерства як елемента виховної роботи в освітньому процесі.
Враховуючи, що традиції волонтерства в коледжі активно впроваджуються більше як 25 років, то доповідь була дуже насиченою, адже за це час було проведено багато різноманітних заходів та акцій, в яких брали участь здобувачі освіти разом з викладачами та майстрами виробничого навчання.
Ольга Ройко наголосила, що такі широкі масштаби волонтерської роботи в коледжі є результатом кропіткої та злагодженої праці всього колективу. Для багатьох волонтерство стало способом життя. Тільки власним прикладом можна спонукати здобувачів освіти до добрих справ. Завдання викладача не тільки навчити здобувача освіти обраного фаху, але виховати у ньому хорошу людину, за яку буде не соромно в майбутньому, яка ніколи не залишить в біді людину, що потребує допомоги. Так виростають патріоти своєї справи та своєї країни, а це вселяє надію що в нашої держави є світле майбутнє!