Візит на фотовиставку «Незламність у об’єктиві»

Здобувачі освіти ВоФК НУХТ освітньо-професійної програми Харчові технології 6 червня 2024 р. мали унікальну можливість бути присутніми на відкритті фотовиставки «Незламність у об’єктиві» у Волинському краєзнавчому музеї. Адже, від рівня засвоєння історичних знань суттєво залежить загальна культура молоді, її здатність використовувати ці знання у вирішенні актуальних проблем сучасності. А тому, важливе місце у вивченні студентами історії та культури України відіграють екскурсії до провідних музейних закладів міста Луцька.

З метою поглиблення фахових компетентностей для здобувачів освіти  освітньо-професійної програми Харчові технології, зокрема. формування системи знань про закономірності національного історико-культурного процесу, засвоєння загальнолюдських та національних культурних цінностей, збагачення духовного світу, формування моральних та естетичних потреб, здатності зберігати і охороняти культурні здобутки України, було відвідано цю фотовиставку, яка присвячена українському спротиву російській агресії, єдності народу, вірі у неминучу перемогу над ворогом. Створена вона Донецьким обласним краєзнавчим музеєм за підтримки Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації,  Донецькою обласною військової адміністрацією.

Студенти оглянули 84 світлини, що складають фотовиставку, на яких зображено різні аспекти прояву нескореності українців, зокрема, фото демонструють діяльність українських військових з різних підрозділів, рятувальників Державної служби з надзвичайних ситуацій, поліцейських Національної поліції України в Донецькій області, медиків, волонтерів, усіх, хто проявляє незламність у боротьбі з окупантами. Кожна світлина є свідченням сили духу та здатності українців боротися за рідну країну.

Вагомість таких форматів проведення занять полягає у візуалізації, специфічними властивостями якої є здатні засвідчити факт історичної події у фотодокументах, закарбувати її «сліди», відбити естетичні смаки. Візуальне пізнання супроводжується також абстрактним осмисленням історичної інформації, огляд фото та їх сприйняття здатні зіставляти побачене з наявними знаннями, розвивати розуміння минулого і проводити аналогії із сучасністю. Освітній процес у нестандартних умовах допомагає студентам подолати негативні емоції, краще засвоїти матеріал.

Сірук Н.М.