Віртуальна подорож об’єктами ЮНЕСКО у Європі

Категорії:

16 травня учасники Євроклубу ВоФК НУХТ здійснили віртуальну подорож об’єктами ЮНЕСКО у Європі. Захід відбувся в рамках відзначення Дня Європи в Україні.

Спочатку зі вступним словом до студентів звернулася керівник Євроклубу Оксана Харковська, яка ознайомила учасників з організацією ЮНЕСКО (United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization), місія якої — зміцнювати мир та безпеку через співробітництво країн в освіті, науці, культурі. Найвідомішою сферою діяльності ЮНЕСКО є забезпечення охорони та збереження важливих культурних та природніх пам’яток, які вважаються надбанням всього людства. Внесення об’єкту до “списку ЮНЕСКО” гарантує значну міжнародну увагу до його збереження.

Студенти-євроклубівці підшукали цікаві відео та розповіли про визначні пам’ятки європейських країн, які належать до світової спадщини. Серед країн, які «відвідали» здобувачі освіти були Чехія, Велика Британія, Швейцарія, Італія, Туреччина, Франція, Бельгія. Своїми роботами здобувачі освіти показали креативність, здатність до аналітичного мислення; здатність до самостійного пошуку та оброблення інформації, такі навички розвивають вміння презентувати власні проекти і розробки, допомагають зберігати та примножувати моральні, культурні та наукові цінності.

Звісно, також розглянули і об’єкти ЮНЕСКО в Україні, адже наша Батьківщина багата історією та культурними пам’ятками, які мають високе історичне, культурне та архітектурне значення. Наразі до списку входять 7 українських пам’яток. Серед них: Собор Святої Софії, Києво-Печерська лавра та прилеглі монастирські споруди, ансамбль історичного центру міста Львів, геодезична “Дуга Струве”, стародавнє місто Херсонес Таврійський та його Хора, резиденція митрополитів Буковини та Далмації, дерев’яні церкви карпатського регіону в Україні та Польщі та букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи. До Репрезентативного списку нематеріальної спадщини людства внесено такі українські культурні явища: Петриківський розпис як феномен українського декоративно-орнаментального малярства, традиція Косівської мальованої кераміки, а також козацькі пісні Запоріжжя і Подніпров’я, що потребують негайної охорони.

Кожен з цих об’єктів, включених до списку ЮНЕСКО, має свою історію та красу. Вони показують нам, якою багатою та різноманітною є українська культура, і як важливо захищати цю культурну спадщину для наступних поколінь.