Відбувся фінальний етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка

04 лютого відбулися церемонія вручення нагород за підсумками обласного етапу та фінальний етап VII Міжнародного мовно-літературного конкурсу імені Тараса Шевченка. Волинський коледж НУХТ представляли студентка ІІ курсу Юлія Романюк та учениця ІІ курсу Наталія Яричин.

Грамотами управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації та цінними подарунками було нагороджено за зайняте перше місце серед учнів професійно-технічних навчальних закладів Наталію Яричин, а Юлію Романюк – за виборене друге місце серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ р.а.

З вітальними словами до переможців обласного етапу та учасників фінального етапу Конкурсу звернулася заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Тетяна Соломіна, яка побажала всім успіху та наймудрішої думки. «Конкурс імені Тараса Шевченка – це свято рідного слова, можливість перевірити свої знання і сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників творчості Кобзаря», – зауважила вона.

«Ви дійшли до п’єдесталу з почуттям добре виконаної роботи і за це вам велика повага. Здавна відомо, що словом можна вбити і словом можна зцілити. Слово, немов квітка запашна, немов джерело, яке може вилікувати, слово може бути і розпеченим ножем. Словом можна посіяти, пожати, а можна й спопелити. Словом можна піднестися до щирої розмови з Господом, а можна принести й розбрат. Слово чітке й досконале потрібне усім. Отож, дорогі учні та студенти, бажаю вам оволодіти словом, що забезпечить вам життєвий успіх, здобуток, ключик до людських сердець. Будьте носіями і творцями рідної мови, цінуйте і бережіть скарб нашого народу!» – такими прекрасними словами привітав молодь ректор Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти Петро Олешко.

Після літературно-музичної композиції, які підготували учні Княгининівської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» обласного підпорядкування Волинської обласної ради, фіналісти Конкурсу розійшлись по аудиторіях для виконання чергового завдання, де мали нагоду не тільки показати знання творчого доробку поета, а й висловити свої думки щодо впливу пророчих слів Тараса Шевченка на українське суспільство.