Урочиста церемонія відкриття ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Мова – то серце народу:
гине мова – гине народ
Іван Огієнко

У рамках Дня української писемності та мови у коледжі відбулося відкриття ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Конкурс проводиться на виконання Указу Президента України від 09 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика», відповідно до Положення про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 липня 2008 року за № 643/15334, з метою піднесення престижу української мови.

Відкрила захід Людмила Бурило, голова циклової методичної комісії викладачів суспільно-гуманітарних дисциплін, яка зазначила, що сьогодні у воєнних умовах та жорстоких терористичних актів з боку російської федерації українська мова стала стратегічною зброєю, символом незламності й віри.

Здобувачі освіти декламували вірші, присвячені рідному слову, підготували цікаву презентацію про життя відомого бізнесмена й мецената з Канади П.Яцика, ознайомили присутніх з історією виникнення конкурсу та умовами його проведення.

У церемонії відкриття взяли участь:

  • Коляда Олександра, гр. ІПЗ 21
  • Палецька Ольга, гр. ІПЗ 21
  • Срібний Володимир, гр. ІПЗ 21
  • Тарасюк Василь, гр. ІПЗ 21
  • Дейнека Михайло, гр. ФБСС 11
  • Гураль Соломія, гр. ФБСС 11
  • Суркова Олена, гр. ФБСС 11
  • Перванчук Анастасія, гр. ОО 11
  • Совира Марія, гр. ОО 11

Бібліотекар Лариса Медвєдєва оформила книжково-ілюстративну виставку «Мова – коріння нації», на якій представлено книги: Г.Півторак «Українці: звідки ми і наша мова», В. Русанівський «Мова в нашому житті», М. Грушевський «Про українську мову і українську школу», збірки Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки та інші.

Викладачі української мови та літератури Людмила Бурило, Олена Матвійчук, Катерина Чуй провели даний захід з метою утвердження державного статусу української мови в країні, піднесення її престижу серед учнівської, студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій нашого народу, формування почуття патріотизму й віри в щасливе майбутнє держави.