Сьогодні, 13 жовтня, відбувся тематичний вечір «Волинь – колиска УПА», який провели студенти готельно-туристичного відділення разом з завідувачем Музею жертв тоталітарних режимів, викладачем Ніною Патрай.
Українських козаків Божа матір любить, чує та оберігає. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовнішим свят козаків, за що воно отримало другу назву – Козацька Покрова. Пізніше козацькі традиції найяскравіше наслідувала Українська повстанська армія. Символічним днем утворення УПА вважається 14 жовтня 1942 року. Воїнів УПА об’єднувала ідея захисту України від зовнішнього і внутрішнього ворога й утворення незалежної України. Їхня головна перевага – наслідування бойових традицій українських воїнів, відвага, мужність і звитяга.
У ході патріотично-виховного заходу студенти провели паралелі між українськими козаками, воїнами УПА та сучасними захисниками незалежності і територіальної цілісності України.
«14 жовтня – день наших українських героїв, нескорених бійців нашого українського війська, – неодноразово повторювала у своєму виступі викладач Ніна Патрай. – Бо саме мужність наших воїнів стала тією перепоною, об яку спіткнувся Путін. І саме опір українських громадян, волонтерів, активістів та військових став на заваді російській агресії. Сміливість та солідарний спротив, який чинить український народ, безпрецедентні за своєю жертовністю та силою духа».
Під час заходу студенти розповідали історію створення Української повстанської армії, яка зародилась на поліських теренах Волині біля села Вовчок Турійського району. Чимало було сказано про Романа Клячківського (псевдо Клим Савур), першого командира УПА «Північ», що діяла на наших землях. У своїх історичних екскурсах студенти не могли оминути постать Ніла Хасевича, одного з найталановитіших художників-графіків того часу, який був автором бойових нагород, штампів і печаток УПА. Багато було сказано про Новий Загорів, Колки, Журавичі та інші волинські села. Відомий український письменник Євген Сверстюк сказав: «Якщо ми задумуємося над сторінками Другої світової війни, над загадкою Волині, яка по суті без зброї і сторонньої підтримки створила Українську повстанську армію, то мусимо згадати сіячів, будителів і вчителів, що все ж таки зуміли передати народові свій ідеалізм і свою високу віру в нього».
У Волинському технікумі НУХТ тривають заходи до Дня захисника України
Категорії: Виховні заходи