У подорожах пізнаємо рідний край

Категорії:

Студентське життя у Волинському коледжі насичене цікавими конкурсами, олімпіадами та змаганнями. За підсумками  2018 -2019 навчального року дирекція коледжу та Первинна профспілкова студентська організація ВоК НУХТ нагородила найкращих студентів поїздкою цікавими туристичними місцями древньої Волині.

Мандрівка відбулася 28 травня. 47 студентів разом з викладачами подорожували та пізнавали рідну Україну. Маршрут пролягав у музей Пересопницького Євангеліє, до тунелю кохання поблизу смт. Клевань та до геологічної пам’ятки природи базальтових стовпів що розташовані біля села Базальтове.

Найбільше студентам запам’яталось Пересопницьке Євангеліє. Сьогодні ця духовна святиня українського народу набула значення політичного символу нації — на ньому під час інавгурації присягали президенти України.  Пересопницьке Євангеліє — визначна рукописна пам’ятка староукраїнської літературної мови й мистецтва.

Вразив своєю красою овіяний легендами ботанічний феномен — «живий» зелений тунель у лісовому масиві, утворений заростями дерев та кущів. Сплітаючись між собою гілками і листям, вони виглядають наче тунель точної арочної форми. Кажуть, арка має символічне значення. Якщо самотня людина, стоячи у цьому тунелі, загадає бажання знайти свою половинку, воно обов’язково збудеться. Пари ж просять у долі вічного кохання. І справді, важко втриматись, щоб не загадати бажання, коли стоїш ніби посеред казки. Тут все здається якимось чарівним…

Море позитивних емоцій та вражень отримали учні та студенти коледжу від базальтових стовпів – пам’ятки природи України. В оточенні цих стовпів, порослих лісом, розташувалося велике озеро із синьо-зеленою, наче морською, водою. Посеред нього утворився малий острівець, який тут іменують “островом кохання”. Навіть важко повірити, що колись тут був кар’єр. До нього часто запливають закохані пари, щоб побути на самоті. І саме з цього острівця відкривається найкращий вид на базальтові скелі.

Студенти висловлюють щирі слова подяки за організацію мандрівки дирекції Волинського коледжу та Первинній профспілковій студентській організації ВоК НУХТ.

Осійчук К.М.