У Музеї жертв тоталітарних режимів проведено виховні години

День пам’яті жертв політичних репресій – щорічний національний пам’ятний день. Цей день – день пам’яті і скорботи за тими, хто загинув або постраждав в Україні внаслідок політичних репресій комуністичного режиму. Кривавою плямою позначені ті трагічні сторінки історії українського народу, що розповідають про перенесені ним репресії.

Політичний терор більшовики розпочали з моменту захоплення ними влади. Його метою було масове винищення людей. Під жорна репресій потрапили представники усіх верств населення – всі, у кому сталінський режими вбачав загрозу своєму існуванню. Точну кількість жертв страшного тоталітарного режиму і до сьогодні визначити неможливо. Проте за даними розсекречених архівів та численних документів, рахунок йде на мільйони. На думку деяких фахівців, за період від початку 1920 і до кінця 1980-их років в Україні було заарештовано майже півтора мільйона людей( із них понад 50% українців). Лише у 1937-1938 роках було засуджено 198918 осіб, з яких близько двох третин до розстрілу. Одним із трагічних символів тих подій став Биківнянський ліс під Києвом. За різними даними, кількість похованих там людей становить від 15 до понад 100 тисяч. Таких страшних могил безліч.

Святий обов’язок кожного українця – гідне вшанування пам’яті жертв Великого терору, адже без цього просто неможливе виховання молодого покоління, якому Долею визначено зробити крок у омріяне майбутнє, засноване на ідеалах гуманізму та толерантності, у майбутнє, в якому ніколи не повторяться страшні події минулого.

У зв’язку з цими подіями та Міжнародним днем музеїв у Музеї жертв тоталітарних режимів були проведені виховні години, тематичні уроки, лекції, екскурсії для здобувачів освіти коледжу та освітніх закладів області. Зокрема: екскурсія по виставці «Спротив геноциду», перегляд документальних матеріалів жертв політичних репресій, які загинули у роки «великого терору», літературні читання по книзі Миколи Куделі «Пекло Колими», лекція «Новітні технології у музейній справі», зустріч з науковим працівником Волинського краєзнавчого музею М. Філонюк, демонструвались студентські презентації про найвідоміші музеї світу, та світлини випускників коледжу, які віддали своє життя за свободу та незалежність України у боротьбі з російськими агресорами.