У гуртожитку  ВоК НУХТ проведено захід “Профілактика правопорушень і злочинів серед студентської молоді”

У рамках місячника профілактики злочинів і правопорушень у гуртожитку  Волинського коледжу НУХТ проведено захід “Профілактика правопорушень і злочинів серед студентської молоді” за участю заступника директора з НВР Межової О.В., юрисконсульта Максименка О.О., члена студради коледжу Шевчука М. М.

Оксана Володимирівна у своєму виступі ознайомила присутніх з типовими  адміністративними правопорушеннями та кримінальними злочинами, що скоюються молодими людьми, та їх відповідальність  за вчинене. Вона вказала на необхідності дотримання усіма мешканцями гуртожитку правил проживання, наказу про заборону  вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів у коледжі, гуртожитку, на території навчального закладу.

Юрисконсульт Максименко Олександр Олексійович роз’яснив  студентам  наслідки кримінальної та адміністративної відповідальності.

Він зазначив, що найбільш типовим злочином , до якого причетна молодь, є крадіжка. Важливо знати, що  особа, яка здійснила крадіжку, карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до трьох років. У разі якщо  крадіжка вчинена повторно, карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. Крадіжка, поєднана з проникненням у житло карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років. Якщо крадіжка, вчинена у великих розмірах, то винна особа карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років. Крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах,  карається позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Член  студради коледжу Шевчук Михайло Миколайович (гр№23) наголосив, що у XXI столітті з’являються  дедалі прогресивніші та різноманітніші форми залежностей. Сучасний світ пропонує величезний каталог пропозицій: від Інтернет – залежності до вживання алкоголю, тютюну та наркотиків, тому важливо кожній людині мати стійку життєву позицію, усвідомити всю небезпеку продукції, яка може завдати значної шкоди здоров’ю молодої людини.  Були дані практичні поради,  як кинути палити та більше не повертатися до цієї звички.