Цей день в історії Луцького колегіуму

За довгу, більш як 400-річну історію, Луцький колегіум пережив багато радісних та трагічних подій. 10 травня – день, який вписаний чорною сторінкою в історії закладу та міста в цілому.

В далекому 1944 році фашистська авіація неодноразово бомбардувала місто. Зі слів старожилів, в ніч з 9 на 10 травня, п’ять авіаційних бомб були скинуті на Старе місто, адже саме в підвалах історичних споруд переховувалося багато лучан : жінки, літні люди та діти.

Три бомби влучили в Луцький колегіум. За свідченнями очевидців, які зібрав луцький краєзнавець Вальдемар Пясецький,  одна бомба влучила в ліве крило колегіуму, зруйнувавши дах та перекриття між поверхами. Ще одна потрапила у вежу князів Чарторийських, частково зруйнувавши її. Найбільшої шкоди завдала бомба, яка розірвалася у підвалах, де й переховувалися лучани.

На сьогодні достеменно не відомо, скільки людей загинуло під завалами Луцького колегіуму, але є архівні свідчення, що всього в Старому місті загиблих було 21 людина.

В пам’ять про жертв авіабомбардування, на північній стіні Луцького колегіуму, де тепер знаходиться Волинський коледж НУХТ, у 2009 році було встановлено меморіальну дошку.

Нехай ті страшні події будуть нагадуванням прийдешнім поколінням про жахіття війни.

Пам’ятаємо невинних жертв бомбардування.