Тренінг з надання першої домедичної допомоги

Категорії:

В умовах воєнного стану кожен з нас може опинитись у ситуації, коли комусь з рідних чи просто людині на вулиці необхідна допомога після надзвичайної ситуації. Саме від правильного алгоритму дій буде залежати стан потерпілого і чи буде він жити, адже саме перша домедична допомога дозволяє зберегти життя, поки не приїде швидка допомога. Тому вміння кожного з нас надати першу необхідну допомогу постраждалим до прибуття служб порятунку може відіграти вирішальну роль у порятунку життя людини.

Основне завдання при наданні першої домедичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів – врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвиток можливих ускладнень.

Найважливіше правило будь-якої допомоги – збереження власного життя. Це означає, що якщо ви не є впевненими у власній безпеці, ви не розпочинаєте надання допомоги.

Основні принципи надання першої допомоги:

  • правильність і доцільність (якщо ви не впевнені в своїх діях – краще утриматись; головне правило першої допомоги – не нашкодити);
  • швидкість;
  • продуманість, рішучість, спокій.

19 грудня  2024 року в коледжі був проведений тренінг з надання домедичної допомоги потерпілим при нещасних випадках для здобувачів освіти та працівників.

Перед присутніми виступив представник цивільно-військового співробітництва Збройних Сил України Олєйник Олексій, випуск нашого коледжу.

Метою проведення заходу було навчання практичних навичок з надання першої домедичної допомоги при порушеннях або зупинці дихання, серцево-судинних порушеннях, травмах, кровотечах, ознайомлення з алгоритмом дій надання допомоги.

Розглядалися наступні питання:

  1. Домедична допомога при переломах, прийоми і способи іммобілізації.
  2. Перша домедична допомога у випадках серцево-легеневої реанімації.
  3. Перша домедична допомога при кровотечі із застосуванням джгута (турнікету) та підручних засобів.

Інструктор продемонстрував на манекені як правильно надавати першу домедичну допомогу у випадках серцево-легеневої реанімації, зупинки кровотечі, при переломах. Потім здобувачі освіти  і працівники самостійно опрацювали практичні навички з надання домедичної допомоги. Завдяки проведеному заходу,  здобувачі освіти змогли поглибити свої загальні компетентності з освітнього компоненту «Охорона праці в галузі та безпека життєдіяльності», набути практичного досвіду та здатності застосовувати отримані знання у реальних ситуаціях.