Святкування Дня працівників харчової промисловості у Волинському коледжі НУХТ

,

У Волинському коледжі НУХТ відбулися традиційні заходи, приурочені Дню працівників харчової промисловості, який відзначається у третю неділю жовтня. Цьогорічні святкування були знаменні ще й тим, що саме на базі коледжу пройшли обласні урочистості. Відзначити професійне свято до коледжу завітали представники обласної та міської влади, керівники й співробітники провідних підприємств та закладів Волині, які є відомими виробниками якісної та смачної харчової продукції.

Шановне зібрання привітав директор департаменту агропромислового розвитку Волинської облдержадміністрації Юрій Горбенко, який наголосив на основному завданні харчової галузі, а саме – поступово стати високотехнологічним конкурентом у Європі, який зможе запропонувати не лише якісну, різноманітну, а й екологічно-чисту та органічну продукцію, адже ми маємо для цього всі передумови. Потому керівник департаменту поінформував про здобутки харчової галузі, де працює майже сім тисяч людей, а це є кожен п’ятий волинянин. А взагалі виробникам Волині належать 24 відсотки загальнодержавних обсягів виробництва харчових продуктів. Юрій Горбенко у своєму виступі також відмітив вклад Волинського коледжу Національного університету харчових технологій у підготовку кваліфікованих кадрів харчової промисловості. «Випускники коледжу успішно працюють на переробних підприємствах харчової промисловості Волині. Особливо затребувані ваші спеціалісти на таких підприємствах як ПрАТ «Волиньхолдінг», ПАТ «Теремно Хліб», Гнідавський цукровий завод, ПАТ «Луцьк Фудз». За підготовку висококваліфікованих спеціалістів велика подяка директорові навчального закладу Ігорю Корчуку», – зазначив очільник агропромислового департаменту.

Заступник голови Волинської обласної ради Роман Карпюк також привітав працівників харчової галузі. «Саме завдяки наполегливій праці, високому професіоналізму харчова промисловість нарощує свій потенціал, створюється продовольча безпека країни», – сказав представник депутатського корпусу Волині.

До вітань долучився і начальник відділу розвитку підприємництва та реклами Луцької міської ради Віталій Мазурик. Свої вітання й найщиріші побажання висловив директор Волинського коледжу НУХТ Ігор Корчук, який зауважив, що від результатів праці харчовиків залежить якість життя громадян, їх здоров’я і, зрештою, гарне самопочуття.

У ході урочистого засідання було нагороджено кращих працівників галузі відзнаками Міністерства аграрної політики та продовольства України, обласної державної адміністрації, обласної ради, Луцької міської ради. Потому студенти Волинського коледжу НУХТ представили гостям чудовий концерт, у програмі якого були хореографічні, вокальні, театральні номери. І урочиста атмосфера із пафосно-піднесеної плавно перейшла у святкову: усі посміхались та тепло вітали один одного зі святом.

А ще справжнє святкове дійство розгорталося на другому поверсі коледжу, де студенти презентували кулінарну виставку «Козацькому роду нема переводу». Так як виставка організована напередодні ще й Дня захисника України, тому тема була вибрана не випадково, та й студенти в черговий раз вразили гостей творчим розмахом та кулінарними талантами.

Козацька кухня завжди була простою і поживною. Козаки не робили з їжі культу, але від смачної страви ніколи не відмовлялися. Звісно, рецепти та кулінарні традиції козаків виходили за межі Січі і ставали традиційними для всього народу. Кожне відділення самобутньо розкрило тему козацтва. Так, відділення харчових технологій, інформатики та комп’ютерної техніки показали свята, звичаї та обряди козацтва з часів Запорозької Січі. Майбутні технологи віднайшли стародавні рецепти козацьких страв та презентували їх, інтерпретуючи в сучасність. Свято Покрови, Чумацький шлях, Козацький гуляй, Козацький Великдень, Щедрий вечір козаків – креативність студентів немала меж. Ну і, звичайно, знаменитий куліш, без якого не обходилося жодне застілля поважаючого себе козака. Побували також і на козацькому весіллі, адже всім відоме прислів’я «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду льодом, а дівчат – шлюбним вінцем». В українських селах і дотепер дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.

«Якщо козак їсть – то й силу має», – стверджують студенти загальноосвітнього відділення, представивши застілля по-козацьки, яке побачивши, відразу згадуєш «Енеїду» Котляревського: «Тут бачимо куліш і кашу, локшину, потапці і книші, індик з підливою, лемішку, зубці, путрю, з салом галушки, квашу, січену капусту, рябка, тетерю, саламаху, хліб, бублики, сластьони, коржики, стовпці, медок-шулик, сирівець й цілющі узвари…»
Та й справді, побачивши різноманіття страв, від яких розбігаються очі, – приходиш до думки, що дійсно, це все може подужати лише справжній козак. Та й гарних козаків за столом не бракувало. І стає радісно від думки, що поки ми маємо таких парубків, поки вміємо накрити столи, що гнуться від наїдків, – нам ніякі вороги не страшні.

А ще студенти загальноосвітнього відділення продемонстрували, що козаки не тільки воюють, а й вміють розважатися: танцюють гопака, співають пісень, грають на кобзах, бандурах.

Відділення готельно-туристичного обслуговування розкрило тему козацтва в Криму. Студенти уміло поєднали минуле і сучасність, показавши історичні перепитії взаємин козаків і кримських татар, чим ще раз підтвердили, що Крим – це Україна.

Студенти відділення економіки і підприємництва традиційно представили виставку продукції Волинських товаровиробників. Присутні, оглядаючи презентаційні столи, ще раз переконалися, що волиняни вміють робити прекрасні і корисні продукти харчування.

Кулінарна виставка-2016 ще раз засвідчила, що сучасна молодь талановита і творча, а Волинський коледж НУХТ є одним з найкращих закладів Волині, бо має власні традиції і самобутній шлях розвитку.