Вивчаємо сакральне мистецтво

cb-8_crУ рамках року польської мови та культури у Волинському коледжі НУХТ студенти групи 25 та викладачі Олена Конох, Ганна Каращук побували на відкритті виставки V міжнародного пленеру іконопису і сакрального мистецтва на Волині «Святі миротворці» та VIІ міжнародного пленеру іконопису в Новиці «Притчі».  Вони відзначили актуальність творів, присвячених темі миру і війни, яка нині болить усім українцям.

Презентовані твори-переспіви біблійних притч показують різноманітність авторських інтерпретацій художників, які походять з різних осередків та іконописних шкіл. Митці шукають зрозумілу сучасникам візуальну мову і поєднують канонічне з модерним, традиційне з креативним.

Хоча символічна мова іконопису непроста, та злободенна тематика робить її зрозумілою. Так, наприклад, з дерев’яної дошки сумно споглядають на землю ангели, де проливається людська кров. На скорботному лику Господа застигло німе питання до нерозумних людей і суворо піднята його караюча долоня. Адже Він, як батько, навчає нас християнської любові (ікони-притчі про сіяча) і відкриває людині двері до правильного існування. Але люди, як Адам з Євою, не слухають (ікони-притчі про вигнання з раю). Так, не в прямий, але вражаючий спосіб сакральні твори нагадали про найвищі людські цінності і пояснили оточуючу реальність.