Шевченкознавець Волині – Микола Куделя

Категорії:

З нагоди 210-тої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка цикловою методичною комісією суспільно-гуманітарних дисциплін Волинського фахового коледжу НУХТ для здобувачів освіти відділення туризму та готельно-ресторанної справи було проведено історичну годину «Шевченкознавець Волині – Микола Куделя». На заході було відзначено, що відомий колекціонер Шевченкіани був організатором музею поета у рідному селі Буяни Луцького району, автором численних статей, досліджень, книг спогадів, культурно-освітнім і громадським діячем Волині, популяризатором творчості Великого Кобзаря.

Студентів було поінформовано про потужний доробок волинянина – унікальну колекцію книг та предметів, пов’язаних з життям та діяльністю Тараса Шевченка, колекцією «Кобзарів», писемних, речових, образотворчих пам’яток та фотоматеріалів, присвячених життю та творчості Т.Г. Шевченка, книгами автора – «Кобзар у моєму житті», «По історичних та шевченківських місцях України», «Під мурами Луцької тюрми» та інших, частина яких зображена на виставковому стенді в кімнаті-музеї «Жертв тоталітарних режимів» коледжу. У 1994 році Микола Куделя (1914-2004) став лауреатом премії «Одержимість» Волинського обласного відділення Українського фонду культури, у 1997 році – нагороджений відзнакою Всеукраїнського фонду Тараса Шевченка, у 2001 році нагороджений Орденом Святослава Хороброго та дипломом за героїчний чин у національно-визвольному русі, значну культурно-освітню і громадсько-патріотичну діяльність, за особистий внесок у справу духовного відродження України. У 1995 році було засновано обласну премію в галузі літератури, культури і мистецтва імені Миколи Куделі.

Викладач історії Н.Патрай, підсумовуючи захід, відзначила, що історія держави твориться людьми, які поряд з боротьбою за волю та соборність України, відбуваючи важкі покарання радянського режиму, знаходили час на улюблену справу – збереження спадщини Великого Кобзаря.

Патрай Н.О.