Місяць березень – вшанування пам’яті національного пророка Тараса Шевченка, духовне єднання народу зі своїм речником. За українською традицією Кобзаря вшановують не тільки концертами, академіями, поетичними вечорами, а й моляться за душу поета-страдника. Він своїм надзвичайно гострим відчуттям, своїм пророчим зором зумів передбачити наше сьогодення, вказав шлях, яким потрібно йти.
Геній Тараса Шевченка осяяв Україну навіки. Його «Кобзар» – це духовна Конституція України, заклик до єднання всіх сущих на цій благословенній землі.
З нагоди 209-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка студенти-першокурсники груп ІПЗ-11, ІПЗ-21, ПТБД-11, М-11 поклали квіти до пам’ятника Кобзаря. Далі студенти вирушили до Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, де відбулася гра «Шевченко був молодим. Шевченко завжди молодий». У заході брала участь команда «Чорнобривих» з відділення економіки та підприємництва, і команда «Мені тринадцятий минало» з відділення інформатики та комп’ютерної техніки. Здобувачі освіти генерували швидкі та класні відповіді про життєвий та творчий шлях Великого Кобзаря, а ще – випромінювали надзвичайно добру енергетику, кмітливість і дотепність. По завершенню заходу студенти отримали солодкі подарунки, а переможні маркери дісталися тим, кому «тринадцятий минало».
Драч Іван Федорович
Скиньте з Шевченка шапку.
Та отого дурного кожуха.
Відкрийте в нім академіка. Ще одчайдуха-зуха.
Ще каторжника роботи. Ще нагадайте усім:
Йому було перед смертю всього лише сорок сім.
А то підробили діда і шкутильгаєте з дідом.
Ліниву свою недолугість за ним пускаєте слідом.
А він вибухає і шпетить всю вашу дурну макітру
І молодо круговертить. Молодо! Проти вітру!
А він все шукає до пари — наймичку з сиротою,
А він пропада за маною — не вашою, а отою!
І горне гору роботи, бо в нього роботи гора.
Гори до нього горнуться, сонце — на вістрі пера.
Він пильно у нас вдивляється.
Вільний свавільний самум.
Здається, ядерно вибухне з отих непокірних дум.
А то регоче і тішиться, наче хлопчисько радий.
Шевченко був молодим. Шевченко завжди молодий.
Викладачі української мови та літератури Бурило Л.О., Матвійчук О.М.