Шевченківські читання

Категорії:

Тарасе, іменем твоїм
Земля моя святиться.
Твоя душа – немов криниця,
З якої пить і не напиться.
(Олекса Різниченко)

9 березня для українців всього світу визначний день – в цей день народився Тарас Григорович Шевченко, поет, ім’я якого в усьому світі є символом України. Цього року ми відзначатимемо 210-ту річницю від дня народження великого Кобзаря.

Без творчості Шевченка неможливо уявити українську літературу. Його творчість відіграє важливу роль у формування української національної свідомості та культури. Пам’ять про Тараса… Вона завжди жила і житиме в народі. Шевченко – це наша душа, наша мудрість, наша сила. Які б нещастя і випробовування не випадали на долю нашого народу, він вистоїть, якщо з ним буде Тарас Шевченко, його «Заповіт».

В історії кожної літератури є твори, що мають магічний дар безсмертя. Саме до цих шедеврів належить поезія Великого Кобзаря, яка навчила його сучасників пізнавати і засуджувати несправедливість супроти людей і націй. Магічно переконливі твори Тараса пронизані вірою в незнищенність людини, в те, що вона ніколи не змириться з безправ’ям. Саме непереможне бажання боротися з несправедливістю, робити все для кращого майбутнього наступних поколінь дуже захоплюють людину в сучасному світі. Тарас Шевченко за своє життя написав багато творів, за якими можемо простежити історичні та соціальні події в житті України та нашого народу.

В коледжі відбулися Шевченківські читання, у яких взяли участь здобувачі освіти першого курсу та викладачі-філологи. Звучали поезії Великого Кобзаря, де він оспівував первинні людські цінності: любов і вірність, материнську долю, дружбу, відданість рідній землі і народові – те, без чого не можна уявити людського життя.  

Вірші Тараса Григоровича Шевченка – це невичерпне джерело мудрості. Їх можна безліч раз перечитувати і знаходити щоразу щось нове. Його творчість, в контексті останніх подій, не дає нам змоги засумніватися у правдивості його пророцтв. Більш свідомо вчитуємося у рядки «Кобзаря» і переконуємося, що всі вони звернені до нас, українців ХХІ ст.

Людмила БУРИЛО, Наталія КУЗИК, Тамара МІСКОВЕЦЬ