Різдвяна Європа

Євроклубівці Волинського коледжу НУХТ презентували традиції та звичаї святкування Різдва в Європі. А щоб краще відчути свято, студенти підготували традиційну різдвяно-новорічну символіку, прикрасили ялинкові гілочки.

Більшість європейських країн починає готуватися до свята з початку грудня. Сімейний затишок, аромат мандарин та мерехтіння ліхтариків на новорічній ялинці створюють святковий настрій. У супроводі різдвяних мелодій євроклубівці слухали про те, як в Англії зберігся звичай прикрашати будинок гілками плюща, а над дверима вішати гілочку омели. У деяких регіонах Німеччини на Різдво ходять в гості, щоб похвалити гарно прикрашену ялинку. Ця традиція так і називається «Хвала різдвяній ялинці». Гість вихваляє ялинку, а господар пригощає його чаркою міцного напою і чимось смачненьким. У Польщі вся сім’я святково одягається і збирається за вечерею, під час якої всі діляться облатками – тонкими прісними коржиками, які символізують єдність. У Голландії у Святвечір Святий Ніколас приходить з подарунками до тих дітей, які вели себе добре. Увечері двері в будинок наглухо закривають, стіл застеляють білою скатертиною, на яку кладуть дитячі черевички. А, прокинувшись вранці, люди виявляють, що Святий Ніколас побував у них в будинку – стіл повний солодощів та подарунків, а будинок – радості та святкових веселощів!

Студенти дізналися чимало цікавинок, адже кожна країна Європи має унікальні традиції святкування Різдва, які передають національний колорит, дух народу, його звичаї. Але серед усіх країн є одна спільна особливість – родини збираються разом, щоб за святковим столом поспілкуватися, обдарувати один одного любов’ю та увагою.

Різдво – це свято, в якому завжди є місце казці та магії. Головні ж чари різдвяних днів у тому, що це свято об’єднує людей, робить світ радіснішим і дає надію на краще.