Психолого-педагогічний семінар «Запобігання професійному вигоранню, управління стресом»

1 лютого у коледжі було проведено психолого-педагогічний семінар «Запобігання професійному вигоранню, управління стресом». Метою заходу було формування навичок, знань для профілактики та подолання професійного вигорання, боротьби зі стресом.

Синдром професійного вигорання – особливий стан людини, який виникає як відповідна реакція на дію хронічних стресорів, які пов’язані з професійною діяльністю. Спостерігається у системі професій «Людина-Людина».

Розвитку синдрому емоційного вигорання, передує період підвищеної активності, коли людина повністю поглинена роботою, відмовляється від потреб, з нею не зв’язаних, забуває про власні потреби, потім настає перша ознака – виснаження.

Марія ГАВРИЛЕНКО назвала причини, чинники та наслідки вигорання, навела поради МОН для педагогів від емоційного вигорання в період війни.

Під час заходу було розглянуто види та ознаки стресів, запропоновано загальні рекомендації, методи нейтралізації стресу, профілактики та подолання професійного вигорання.

Практичний психолог Галина КОЗАК провела тренінг щодо профілактики та запобігання негативних наслідків стресу, професійного вигорання педагогів.

Методист Марія ГАВРИЛЕНКО