22 жовтня в нашому коледжі відбулася просвітницька зустріч студентів груп ОО-11, ІПЗ-11/12/13, КІ-11/12 зі старшим оперуповноваженим відділу протидії кіберзлочинам у Волинській області Департаменту кіберполіції Національної поліції України – Юрієм Кухарчуком.
Головною метою заходу було інформування студентів про ризики втягування молоді в протиправну діяльність на шкоду національним інтересам та державній безпеці України.
Оперуповноважений провів профілактично-роз’яснювальну роботу, зосередивши увагу на таких важливих питаннях:
- приховане використання державою-агресором молоді, особливо неповнолітніх осіб, для завдання шкоди національним інтересам та державній безпеці України;
- відповідальність за вчинення злочинів проти національної безпеки, зокрема за диверсійні та терористичні акти, посягання на життя державного чи громадського діяча, умисне знищення або пошкодження майна і транспортних засобів, що карається позбавленням волі з 14 років;
- негативні наслідки для обороноздатності держави через виконання протиправних доручень;
- важливість своєчасного повідомлення правоохоронних органів про сумнівні пропозиції;
- кримінальна відповідальність, передбачена статтями 112, 113, 194, 258, 277, 296, 297, 348 Кримінального кодексу України.
Окрім цього, представник кіберполіції звернув увагу на поширені види інтернет-шахрайства, які стають дедалі актуальнішими серед молоді. Серед них:
- Шахрайство при покупках у соціальних мережах. Оперуповноважений пояснив, що молоді люди часто стають жертвами шахраїв при здійсненні онлайн-покупок через соціальні мережі або неперевірені сайти. Він наголосив на необхідності користуватися тільки надійними платформами та перевіряти відгуки про продавців.
- Фішингові посилання. Особливу увагу було приділено ризикам фішингових атак, коли зловмисники підробляють веб-сайти або відправляють електронні листи з метою викрасти особисті дані користувачів, такі як паролі або інформацію про банківські картки. Студентам порадили не переходити за підозрілими посиланнями і бути обережними при введенні своїх даних в інтернеті.
Зустріч нагадала студентам про необхідність бути пильними та відповідальними, зокрема в цифровому просторі, і що вчинки, навіть на перший погляд незначні, можуть мати серйозні наслідки для державної безпеки.
Дякуємо представнику кіберполіції за змістовну та важливу інформацію, яка допоможе нашим студентам уникнути небезпеки та зробити свідомий вибір на користь безпеки своєї держави.
Арсен Євчук