Гера Сергій Володимирович

Гера Сергій Володимирович народився 26 червня 1974 року у місті Луцьк. У 1990 році, закінчивши навчання у 8 класі, вступив до Професійно-технічного училища №6 м. Луцька (нині ВСП “Волинський фаховий коледж НУХТ”). У 1993 році отримав диплом за професією “Електромонтер”.

Після закінчення навчання служив в армії, після служби повернувся до мирного життя.

Гера Сергій Володимирович був призваний на військову службу по мобілізації до складу військової частини на посаду стрільця-санітара відділення спеціального призначення взводу спеціального призначення роти спеціального призначення.

Рядовий Гера Сергій Володимирович помер 30.05.2023 року в КП “Кременчуцька міська лікарня № 1” від поранень, отриманих під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України [1].

6 червня 2023 року Сергій повернувся назавжди додому “на щиті”. Провести в останню дорогу Героя прийшли родичі, знайомі, однокласники, побратими.

Ігор, побратим: “Добра людина, хороший товариш. Я з ним був з разом із самого початку, з березня 2022 року”.

Однокласниця Ганна: “Ми разом виросли. Вчилися у 11 школі. Ми повинні пам’ятати, якою ціною дається нам Перемога, дуже дорогою ціною”.

Побратим Ігор пригадує: “Ми разом у батальйоні були, хороша людина, разом у наряди ходили, був душею компанії”.

Знайома Тетяна: “Він мріяв про кращу долю своєї дитини. Він їй був готовий все віддати”.

Знайома Наталія: “Сергій був дуже хорошим і привітним. Завжди допомагав. Ми раніше дуже дружили з ним. Честь і слава таким воїнам” [3].

Відспівування Героя відбулося у Кафедральному соборі Святої Трійці. Чин похорону в кафедральному соборі Святої Трійці м. Луцька очолив староста протоієрей Володимир Подолець.

По завершенню чину похорону домовину з тілом воїна пронесли Театральним майданом. Військового вшанували Державним Гімном у виконанні оркестру.

Похоронили героя на Алеї почесних поховань міського кладовища у селі Гаразджа.

Найважча втрата тата для доньки Валерії, якій всього 13 років. Її підтримує бабуся.

Кожного тижня Валерія з бабусею їдуть на кладовище, щоб прибрати на могилі і побути разом з близькою людиною, якої більше ніколи не буде поряд. Тільки із своє хмаринки буде тато спостерігати за своєю любою донечкою, дивитись як вона стає дорослою, і буде для неї ангелом – охоронцем.

Кореспонденти “Волинь Post” Іванна Рудишин та Людмила Герасимюк створили репортаж про Алею почесних поховань міського кладовища у Гаразджі, де знайшли останній спочинок наші Герої.

Там вони зустріли Валерію і її бабусю, які прийшли на могилу до Гери Сергія.

“Поки жінка у чорній сукні несе сухі квіти до трактора, на причепі якого – цвинтарне сміття, русява довговолоса дівчинка залишається стояти біля могили сама. Підходить ближче до хреста, береться за нього рукою і закриває очі.

Жінка повертається нешвидким кроком, ніби навмисно даючи їм час побути вдвох. Невдовзі вони обидві уже наводять лад на могилі, говорять, поправляють прапор.

13-річна Валерія – донька загиблого воїна – прийшла на кладовище із бабусею, татовою тещею.

– Раніше часто ходили. Зараз – раз у тиждень, – скаже згодом жінка.

– Тато називав мене Ляля, Лєра або Валерія. Він був дуже добрим. Багато всього планував, – каже дівчина.

– І ні в чому тобі ніколи не відмовляв. Новий телефон захотіла – маєш. Зламала – маєш ще один, – жінка і дівчинка всміхаються, поринаючи в спогади.

Теща полеглого Сергія Гери додає: Валерія була єдиною рідною для нього людиною. Батьки померли давно, а рідний брат – 5 років тому.

Одна за одною жінка і її внучка згадують, яким був той, на чию могилу прийшли. Розповідають, як усі разом намагалися якось ще у молодших класах Валерії розв’язати задачу з математики, як сперечалися, як жартували, як жили життя…

Ще якийсь час попелясто-сива жінка і русява дівчинка стоять біля могили мовчки. А потім рушають у бік цвинтарних воріт.

– Папа, зятю, – каже теща, супроводжуючи слова помахом руки так, ніби той, кому вони адресовані, бачить” [2].

Назавжди він лишиться у спогадах. Відпочивай, мужній воїне, на небі з усіма достойними воїнами! Герої не вмирають.

Використані джерела:

  1. Волинські новини. 2 червня 2023 р.
  2. Волинь Post. 19 вересня 2013 р.
  3. Суспільне новини. 6 червня.
  4. Фото із архіву доньки.