Єлістратов Андрій Юрійович народився 23 жовтня 1991 року в місті Рига (Латвія). У 2007 році вступив на навчання до Волинського коледжу національного університету харчових технологій (нині ВСП “Волинський фаховий коледж НУХТ”). У 2010 році отримав диплом кваліфікованого робітника за професією “Оператор комп’ютерного набору, конторський службовець (бухгалтерія).
Після закінчення навчання у коледжі працював бухгалтером в сфері ІТ.
З 2010 по 2013 рік проходив військову службу за контрактом в 30-й окремій Новоград-Волинський Рівненській ОМБР.
9 квітня 2014 року призваний за мобілізацією. 28 липня того ж року зазнав поранення на фронті. У 2015-му демобілізований. В березні 2016 року підписав контракт з 14-ю бригадою; старший солдат, старший розвідник [1].
Як пригадують педагоги коледжу: “Андрій за час навчання зарекомендував себе спокійним і врівноваженим. Він завжди посміхався, якби йому не було важко. Після навчання йшов підробляти, щоб допомогти бабусі, з якою проживав. Тато і менший брат до 2014 року проживали в Криму. Коли вони повернулися, то Андрій допомагав і їм. У нього були теплі стосунки з братом. Після поранення повернувся додому. Не зміг знайти роботу. І вирішив знову йти служити, щоб захищати свою Батьківщину і допомагати матеріально родині”.
Було багато мрій. Але їм не вдалося здійснитися, їх обірвала смерть, він навіки залишився 26-річним.
8 серпня 2018-го загинув в передвечірню пору у районі міста Золоте внаслідок обстрілу терористами автомобіля з ПТРК (ВАЗ-2101, був переданий у частину волонтерами). Військовики зупинилися, щоб допомогти пасажирам цивільного автомобіля, що стояв посеред дороги; у цей час з боку окупованого селища Молодіжне було обстріляно військовий і цивільний автомобілі; від вибуху ракети Андрій загинув на місці, ще один боєць дістав поранення[1].
11 серпня тіло загиблого доправили до Луцька. У верхньому храмі Свято-Троїцького кафедрального собору відбулося відспівування Героя. Громадянська панахида відбулася на Театральному майдані.
Поховали Андрія Єлістратова на міському кладовищі у селі Гаразджа на Алеї почесних поховань [2] .
Указом Президента України від 18 квітня 2019 року №149/2019 “За особисті заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання службового обов’язку” нагороджений орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) [4]. Нагороду отримав батько і брат.
За вірність військовій присязі, особисту мужність, самовідданість та героїзм, виявлені під час виконання бойових завдань в зоні проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на Сході України, а також вагомий особистий внесок у забезпечення суверенітету і територіальної цілісності України посмертно присвоєно звання “Почесний громадянин міста Луцька” [3].
21 травня 2021 року на фасаді Волинського фахового коледжу Національного університету харчових технологій встановлено меморіальну дошку пам’яті загиблому випускнику Єлістратову Андрію Юрійовичу.
Світла пам’ять про нашого випускника залишиться у серцях тих, хто його знав.
Використанні джерела:
1. Вікіпедія. Єлістратов Андрій Юрійович.
2. Волинь газета. 11.08. 2018 року.
3. Луцька міська рада. Офіційний сайт Рішення Луцької міської ради від 21 серпня 2019 року №60/90.
4. Указ Президента України від 18 квітня 2019 року №149/2019.