В рамках профілактичних заходів, спрямованих на запобігання та зниження рівня вживання психоактивних речовин, в коледжі відбулася інтерактивна дискусія «Правда і міфи про вейпінг», яку провела класний керівник групи ХТ-21, Людмила Лотиш. У ході заходу здобувачі освіти активно долучилися до обговорення та відкритого діалогу.
Метою заходу було розвіяти популярні міфи про вейпи, допомогти підліткам критично оцінювати інформацію та усвідомити реальні ризики, пов’язані з використанням електронних сигарет. Під час дискусії учасники дізналися про історію появи вейпів, які були винайдені у 2003 році китайським фармацевтом Хун Ліком як альтернатива традиційним сигаретам. Проте вейпінг швидко набув популярності серед молоді, яка сприймає його як «модний тренд» і вважає менш шкідливим.
Під час заходу студенти мали можливість спростувати або підтвердити поширені міфи про вейпи на основі наукових фактів.
Учасники дискусії переглянули фрагмент відео від біохіміка Гліба Репіча, в якому було науково доведено шкідливість вейпів. Також здобувачі освіти побачили відео з лікарем-пульмонологом Ларисою Прохоровою, яка детально розповіла про вейп-пневмонію та серйозні наслідки для здоров’я.
Окрім шкоди для здоров’я, студенти обговорили й економічний аспект вейпінгу. Середньорічні витрати на вейпи можуть сягати понад 20 000 гривень – за ці кошти можна придбати смартфон, побутову техніку або вирушити у подорож.






Завершився захід рефлексією та обговоренням здорових альтернатив курінню – заняття спортом, хобі, творчість і подорожі. Студенти дійшли висновку, що модний тренд не вартий ризику для здоров’я, і найкращий вибір – це життя без шкідливих звичок.