Прапор – візитівка держави

According to the work plan of the Euroclub of the Volyn Professional College of NUFT, the head of the club held an informative meeting on the topic “Interesting facts about the flags of European countries” for the students of the Department of Tourism and Hotel and Restaurant Business. She informed about the history of flags and the meaning of colors. Students also took a part in a quiz and did interesting tasks.

Згідно з планом роботи Євроклубу Волинського фахового коледжу НУХТ, викладач Оксана Харковська разом зі здобувачами освіти відділення туризму та готельно-ресторанної справи провела пізнавальне засідання на тему “Цікаве про прапори країн Європи”.

Скільки країн у світі, стільки й державних прапорів, серед яких трапляються дуже незвичайні. Прапор – це, як візитівка держави, за якою її впізнають. Він не просто один з головних символів країни, але й може розповісти про деякі значні її події та цікаві факти з історії.

Керівник Євроклубу розповіла учасникам, що перші прапори з’явилися ще в ІІІ тисячолітті до н.е., як бойові штандарти воюючих між собою армій. На найстаріших європейських прапорах присутній християнський хрест, який з’явився там в епоху хрестових походів. Такі елементи сьогодні можна зустріти на прапорах Великої Британії, Норвегії, Греції, Фінляндії, Данії, Швеції, Швейцарії.

Також студенти дізналися, що означають кольори та знаки на прапорах таких країн, як Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, Польща, Туреччина, Ізраїль, Швейцарії та Норвегії.

Цікавим є той факт, що найпоширенішим у світі є поєднання білого та червоного кольорів. Саме ці 2 кольори є на 75% прапорів країн світу. Серед європейських це Австрія, Польща, Данія, Швейцарія, Монако та Мальта. Єдиною країною, на прапорі якої намальовані контури держави, є Кіпр.

Не могли не згадати і український червоно-чорний стяг. Студенти одразу визначили, що чорний колір символізує українську землю, а червоний – кров борців, пролиту за неї в боротьбі за свободу та незалежність України.

В кінці засідання керівник Євроклубу запропонувала здобувачам освіти перевірити знання європейських стягів, вгадуючи країну за малюнком прапора. Студенти дуже легко та швидко виконали це завдання. Також жваво відповідали на питання вікторини та гри “Відгадай країну”, в якій потрібно було назвати країну, прослухавши підказки у вигляді асоціативного ряду.

Такі заняття формують здатність здобувачів освіти зберігати та примножувати моральні, культурні, наукові цінності і досягнення суспільства на основі розуміння історії та закономірностей розвитку предметної області, її місця в загальній системі знань про атрибути держави.