«Польща – його ім’я»

Студенти групи № 54 спеціальності «Харчові технології», групи № 44 «Готельно-ресторанна справа» та викладачі Оксана Кисіль, Юлія Панасюк взяли участь в урочистому заході, присвяченому пам’яті Тадеуша Костюшка, видатного польського полководця.

Ім’я Костюшка є добре відомим не лише в Польщі, але і в світі. Поляки вважають його своїм національним героєм, тому що він очолив повстання, яке мало на меті порятунок Речі Посполитої. Водночас він є почесним громадянином США та Франції. Дійсно, Тадеуш Костюшко чимало зробив для здобуття американцями своєї незалежності. Пам’ятають про Костюшка і на Волині, адже освіту він здобував у Любешівському піярському колегіумі.

Захід відбувся у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки. На імпрезі виступили Кшиштоф Савіцкий – виконувач обов’язки консула Республіка Польща у Луцьку, Ніна Поремська – голова товариства польської культури ім. Тадеуша Костюшка, Наталія Цьолик – доцент кафедри мовознавства, доктор філології СНУ ім. Лесі Українки. Також свою творчість представили художні колективи міста Луцька.