Поінформований – значить попереджений

,

pc010003_cr1 грудня у всьому світі згадують про Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Студенти Волинського коледжу НУХТ взяли участь у акції «Свічкова хода» та мітингу, які відбувся на Театральній площі міста Луцька.

Головна мета таких заходів – привернути увагу суспільства до проблеми, що є актуальною для багатьох країн світу. Обізнаність про захворювання, здоровий спосіб життя та вчасна діагностика знижують ризик інфікування. Сьогодні медицина в лікуванні цього захворювання має хороші результати. Своєчасне призначення лікування сприяє тому, що ВІЛ-позитивні люди живуть повноцінним життям. Завдяки антиретровірусній терапії ВІЛ-інфіковані люди мають можливість працювати, навчатися, народжувати здорових дітей, бути абсолютно адаптованими в суспільстві. Молоді також розповіли, що у кожному місті працюють центри профілактики та боротьби зі СНІДом, де безкоштовно надають медикаментозну профілактику ВІЛ-інфекції тим особам, які зазнали ризиків інфікування. Така профілактика є ефективним способом запобігання ВІЛ-інфекції протягом 28 днів з часу можливого зараження.

Заходи, що відбуваються у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, підвищують рівень обізнаності про це захворювання, його профілактику. Адже всім відомо: поінформований – значить попереджений.