Підсумки роботи ІІ Зимової школи програмування

,

Завершила роботу ІІ Зимова школа програмування, що проходила у Волинському коледжі НУХТ під час зимових канікул. Мета школи – надати школярам, учням та студентам можливість проявити свою майстерність у мистецтві розробки алгоритмів та складанні програм мовами високого рівня, підвищити рівень знань з предметів, які передбачають програмування та алгоритмізацію.

Цього року Зимова школа працювала у трьох секціях: «Основи Web-розробки», «Кодування Аndroid» та «Олімпійський резерв».

До роботи Зимової школи були залучені учні шкіл міста Луцька: Луцький НВК «Гiмназiя №14» та Луцький НВК №26, а також учні Луцького вищого професійного училища.

У секції «Кодування Android» взяли участь школярі, що не мали попереднього досвіду програмування. Під час занять вони навчилися створювати мобільні додатки в середовищі MIT App Inventor: ознайомилися з алгоритмами створення ігрових додатків, способами тестування, збереження, публікації та встановлення додатків проектів на смартфон. Наприкінці навчання проводився конкурс ігрових додатків.

Секцію «Олімпійський резерв» проводив студент – фіналіст Всеукраїнської олімпіади з програмування Кікець Микола. Крім аналізу алгоритмів розбору олімпіадних задач, приділялася увага новим технологіям створення програм, мовам програмування та середовищам розробки. В результаті сформувалися нові команди студентів для участі в наступних етапах олімпіади з програмування.

Найбільш продуктивною була робота секції «Основи Web-розробки». В її роботі взяло участь найбільше учасників. Вони вивчали основи web-розробки, зокрема, теми HTML, CSS та перші кроки по запуску власного сайту.
В роботі секції взяли участь наші постійні спонсори та партнери – співробітники фірми InternetDevels. Вони провели мотиваційне заняття та запросили учасників Зимової школи продовжити навчання основ web-розробки школі ОхІТ на курсі «Розробка сайтів на CMS Drupal 8», поділилися цінним власним практичним досвідом просування в кар’єрі ІТ – спеціаліста та перспективи розвитку ІТ-галузі на Волині.

На цьому робота Зимової школи не завершується – її учасники продовжують роботу в гуртку «PRO-грамотний код», що працює на відділенні «Інформатики та комп’ютерної техніки». Попереду ще багато планів та проектів: участь у Всеукраїнській олімпіаді, конкурсі проектів «Золотий байт», створення власного олімпіадного сервера.