Підсумки проведення Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи» 2021

Здоров’я – найвища  людська  цінність, від якої залежать добро й щастя кожної людини. Не випадково в традиціях всіх народів існує правило за нагоди бажати людині «міцного здоров’я».

Серцево – судинна система людини належить до основних систем, що забезпечують цілісність організму. Тому функціональний стан організму підтримується саме діяльністю цієї системи. Цілий ряд чинників має великий вплив на здоров’я людини, в тому числі й на серцево-судинну систему. Це спосіб життя, стан довкілля, соціально-побутові умови, генофонд, а також сила і рухливість нервових процесів, котрі визначають темперамент і характер людини, її поведінку.

Коли говорять про характер, то зазвичай мають на увазі таку сукупність властивостей і якостей особистості, які накладають певний відбиток на всі її прояви й діяння. Риси характеру визначає тип нервової діяльності, а його динаміку – навколишнє середовище.

Погіршення здоров’я студентів в період навчання у  великій мірі пов’язане з несприятливою дією соціально-гігієнічних факторів виробничого середовища і спадково генетичною схильністю. Відомо, що під час вступу до закладу освіти у більшості студентів відбувається зміна звичних життєвих стереотипів, зміна місця проживання, зміна умов самостійної роботи, зміна режиму і якості харчування. При цьому велика частина студентів проживає в гуртожитках.

Студент ІІ курсу Кибукевич Микола під керівництвом викладача біології Пальохи Катерини Миколаївни взяли участь у Всеукраїнському біологічному форумі учнівської та студентської молоді «Дотик природи» 2021 з темою «Вплив характеру на деякі показники серцево-судинної системи досліджуваних». Захід було проведено Національним еколого-натуралістичним центром учнівської молоді дистанційно з 16 по 18 листопада 2021 року. Учасниками стали учні закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти, студенти закладів вищої та фахової передвищої освіти з 18 регіонів України та м. Києва. Захист проектів проходив у 13 категоріях: анатомія людини, біохімія, ботаніка, екологія та проблеми довкілля, енергозберігаючі технології, зоологія, мікробіологія, науки про Землю (географія, геологія), фізіологія людини, хімія.

За підсумками оцінювання науковим журі учнівських та студентських проектів (Наказ МОН від 30.11.2021 № 84) студента групи ІПЗ-21 Кибукевича Миколу нагороджено дипломом І ступеня за зайняте І місце у категорії «Психологія і поведінка людини», науковий керівник Пальоха Катерина Миколаївна.

Щиро вітаємо переможців! Зичимо міцного здоров’я та нових перемог!

Методист Ніна Ребрина